Kino Helios zaprasza na „303 Bitwa o Anglię”. Bilety można zdobyć u nas

Kultura, Helios zaprasza „303 Bitwa Anglię” Bilety można zdobyć - zdjęcie, fotografia
MAR 14
Kino Helios w Galerii Atrium Biała, ul. Czesława Miłosza 2 godz: 13:00

W najbliższy czwartek, 14 marca, w kinie Helios w Galerii Atrium Biała w ramach cyklu Kultura Dostępna, czyli dobre, polskie kino za jedyne 10 zł, zostanie wyświetlony film pt. „303 Bitwa o Anglię ” w reżyserii Davida Blaira. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na czwartkowy seans Kultury Dostępnej, które można wygrać w konkursie.

Opis filmu

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu.

Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów.

Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

KONKURS

Jak co tydzień wspólnie z Kinem Helios przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na czwartkowy seans. Aby je zdobyć należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie: Jaki był kolor szalików, które nosili lotnicy służący w Dywizjonie 303, a który też był ich znakiem rozpoznawczym?

Odpowiedzi prosimy zamieszczać w komentarzach na profilu redakcji Dzień Dobry Białystok na Facebooku. Spośród prawidłowych odpowiedzi Sierotka Marysia wylosuje zwycięzcę, który otrzyma podwójne zaproszenie na czwartkowy seans „303 Bitwa o Anglię” w Kinie Helios w Galerii Atrium Biała.

Przypominamy w tym miejscu, że w 2019 roku, seanse Kultury Dostępnej odbywają się w każdy czwartek w dwóch porach, o godz. 13:00 oraz o godz. 18:00.

(BL)

Kino Helios zaprasza na „303 Bitwa o Anglię”. Bilety można zdobyć u nas komentarze opinie

  • Agnieszka Siewiereniuk Siewiereniuk 2019-03-14 01:44:51

    Z powodu awarii Facebooka informujemy tutaj, że podwójne zaproszenie do Kina Helios w Galerii Atrium Biała otrzymuje Wioleta Wilczewska. Gratulujemy! Zaproszenie jest do odebrania w kasie Kina przed seansem. Życzymy dobrych wrażeń

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama