17°C bezchmurnie

Kino Ton przechodzi metamorfozę

Wakacje nie dla wszystkich są okresem wypoczynku. Robotnicy drogowi, podobnie jak i ci budowlani, mają pełne ręce roboty. Bo to właśnie sezon wakacyjny jest najlepszym momentem na przeprowadzenie niezbędnych prac. Takie między innymi odbywają się w tej chwili w Kinie Ton.

Wiele lat Kino Ton pozostawało obiektem wołającym wręcz o remont. Odbywały się w nim różnego rodzaju wydarzenia, spotkania, prelekcje, czy też projekcje filmów. Mimo to, wnętrze kina nie zachęcało swoim wyglądem… ani zapachem. Ale jednak część organizacji pozarządowych chętnie korzystała z gościnnych wciąż pomieszczeń kinowych.

Wiemy już jak Kino Ton będzie wyglądało po zakończeniu prac remontowych. Bo warto dodać, że zewnętrzna elewacja jest w bardzo dobrym stanie i nie ma tam przeprowadzanych żadnych prac. To wnętrza wymagały pilnego remontu i odświeżenia. Ustaliliśmy, że te zmienią się nieznacznie, choć – jak to po remoncie bywa – będzie nieco inaczej. Jak? Pokazujemy to w fotogalerii zamieszczonej poniżej. To wizualizacja przygotowana przez pracownię architektoniczną Kokon.

- Wykorzystujemy co się tylko da z poprzedniej aranżacji, ale w trochę nowocześniejszym stylu – mówi naszej redakcji Paweł Olszewski z zespołu architektonicznego.

Okazuje się, że na przygotowanie projektu remontu Kina Ton było niewiele czasu. W zasadzie najpierw do środka weszli robotnicy, którzy zaczęli robić swoje, a dopiero później – już na gorąco – architekci próbowali połączyć trwające prace z nowym wyglądem. Udało się, choć łatwo nie było.

- Prace remontowe wystartowały w czerwcu, niestety zlecenie otrzymaliśmy 2 tygodnie temu. Ze względu na zaawansowany stan prac nie mieliśmy pełnej swobody, motywem przewodnim oraz głównym zamiarem było zachowanie ducha tego miejsca, podkreślenie historii, faktu iż ten budynek jako jeden z nielicznych przetrwał bombardowania – przekazał naszej redakcji Paweł Olszewski z zespołu architektonicznego Kokon.

Aktualnie wejść do kina się nie da, bo wewnątrz dzieje się bardzo dużo. Przez uchylone drzwi można podejrzeć pracujących robotników. Jak ustaliliśmy, zakończenie inwestycji jest planowane na grudzień bieżącego roku. Czyli nowy rok przywitamy już w nowych wnętrzach Kina Ton.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Facebook/ KOKON zespół architektoniczny)


Kino Ton przechodzi metamorfozę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl