Wiadomości, Koalicja Obywatelska wybrała szefową klubu radnych - zdjęcie, fotografia

Ponownie pracami klubu radnych związanych z Tadeuszem Truskolaskim pokieruje kobieta. Katarzyna Jamróz, nowa radna, została wybrana na szefową klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Podobnie jak jej poprzedniczka, pracuje w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym.

Katarzyna Jamróz to nowa radna, wybrana do Rady Miasta po raz pierwszy. Nie ma zatem jeszcze doświadczenia w pracy w samorządzie lokalnym od strony, w której przyjdzie jej teraz dopiero tę pracę poznać. Ten wybór to jednocześnie potwierdzenie, że karty w tym gremium będzie rozdawał w zasadzie wyłącznie Tadeusz Truskolaski. Katarzyna Jamróz pracuje bowiem jako jego podwładna w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym, czyli tam, gdzie pracuje dotychczasowa szefowa Anna Augustyn.

O tym, że Katarzyna Jamróz będzie miała raczej mało do powiedzenia, może świadczyć niedawna historia w białostockim samorządzie. Ostatnie cztery lata pokazały bowiem, że Anna Augustyn nie tylko nie miała własnej inicjatywy ani jako radna, to na dodatek nie miała jej też jako szefowa klubu. Gdyby jej nie było, nikt nawet by tego nie zauważył. Występowała wyłącznie jako dodatkowy „język” Tadeusza Truskolaskiego, kiedy trzeba było coś powiedzieć na jego korzyść.

Katarzyna Jamróz została wybrana na Przewodniczącą Klubu @KObywatelskaPON w Radzie Miasta @WBialystok  Gratulacje.” – napisał w czwartkowy wieczór na swoim koncie na Twitterze Tadeusz Truskolaski.

Fakt, że to właśnie Katarzyna Jamróz będzie kierowała pracami klubu radnych Koalicji Obywatelskiej pokazuje jeszcze, że Platforma Obywatelska w tym klubie będzie miała raczej niewiele do powiedzenia. Zapewne otrzyma stanowisko zastępcy prezydenta Białegostoku, które już właściwie ma Zbigniew Nikitorowicz oraz Przewodniczącego Rady Miasta, być może jeszcze stanowisko zastępcy Przewodniczącego Rady Miasta oraz kilku szefów poszczególnych komisji branżowych.

Części polityków Platformy Obywatelskiej taki układ sił nie do końca może się podobać, bo widać tu wyraźnie, kto będzie rozdawał karty w Radzie Miasta. Nie będzie to ani nikt z Platformy Obywatelskiej, ani z grona Forum Mniejszości Podlasia, tylko ponownie Tadeusz Truskolaski, który upycha posłusznych sobie ludzi tam, gdzie są mu potrzebni. Trudno bowiem zakładać, że Katarzyna Jamróz zechce realizować jakąkolwiek własną politykę, skoro jej przełożonym politycznym, jak i w stosunku służbowym w miejscu pracy będzie jedna i ta sama osoba – Tadeusz Truskolaski. Przypominamy, że jest on prezesem Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.

Katarzyna Jamróz już raz próbowała swoich sił w samorządzie. Cztery lata temu także startowała z list, ale Komitetu Truskolaskiego. Nie otrzymała wówczas wystarczającej liczby głosów, aby zasiąść w Radzie Miasta. Udało się jej to w tym roku. Będzie to jej pierwsza kadencja, na dodatek za chwilę też i w roli szefowej największego obecnie klubu radnych w Radzie Miasta.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Koalicja Obywatelska wybrała szefową klubu radnych komentarze opinie

  • Borys - niezalogowany 2018-11-09 15:56:12

    Kto zna tę panią m.in. z UwB ten wie, ze to marionetka. Kto na nią głosował????????

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama