Wiadomości, Koalicja Obywatelska wystawiła „Franka” jedynce Parlamentu Europejskiego - zdjęcie, fotografia

Koalicja Obywatelska, która funkcjonuje już pod nazwą Koalicja Europejska, przedstawiła właśnie liderów list do Parlamentu Europejskiego. Z naszego okręgu wyborczego „jedynką” został Tomasz Frankowski, były piłkarz Jagiellonii. Sądząc po pierwszych komentarzach, ze wsparciem kibiców będzie miał jednak ciężko.

Tomasz Frankowski i Anna Wojciechowska to liderzy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu wyborczego obejmującego województwo podlaskie oraz warmińsko – mazurskie. To wspólny okręg wyborczy dla dwóch regionów, z jakich mandaty otrzyma zapewne dwóch przedstawicieli, którzy będą reprezentować nasz region w Brukseli. Główni konkurenci Koalicji Europejskiej, to przedstawieni kilka tygodni temu przez Prawo i Sprawiedliwość – obecny europoseł Karol Karski oraz Krzysztof Jurgiel.

Dla wielu osób zaskoczeniem jest „jedynka” na liście Koalicji Obywatelskiej. Tomasz Frankowski to były piłkarz Jagiellonii, ale też były reprezentant drużyny narodowej w piłce nożnej. Nazywany był „łowcą bramek”. Cieszył się zawsze dobrą opinią wśród kibiców i był lubiany. Ale wydaje się, że i ta dobra opinia, i sympatia kibicowska, teraz chyba dobiega końca. Tak można wywnioskować z pierwszych komentarzy, jakie pojawiły się już licznie w sieci.

Frankowski? Miałem go za rozsądniejszego. Ale oceniałem przez pryzmat meczów i wypowiedzi związanych z piłką. Widać, życie to nie boisko” – komentuje promett na twitterze.

Frankowski straciłeś szacunek” – również na twitterze komentuje Wojciech.

Frankowski na listach POKOmunistrów? Tak się zeszmacić ...” – napisał też w komentarzu Sen Madame.

Frankowski dobry piłkarz, nieźle się wysławiający, ale co on na w głowie, że w to wszedł?! Wielkie rozczarowanie!  Kibice z Podlasia nie dajcie się zwieźć! Kibicow z Warmii i Mazur nie trzeba chyba przekonywać? Rozumiem jeszcze, żeby był to Hańko, grający kiedyś w Stomilu...” – napisał internauta o nicku Robert B. na twitterze.

Wyglądał na takiego, co był zwolennikiem homoseksualistów w szatni piłkarskiej” – a to już komentarz internauty o nicku Cezary z Kapusty na twitterowym profilu Rafała Rudnickiego, który również podał nazwisko lidera listy Koalicji Europejskiej.

a myślałem że tan pan jest poważny i nie będzie wchodził w to bagno, a mógł być legendą na zawsze, bardzo zła decyzja” – również pod wpisem Rafała Rudnickiego na twitterze zabrał głos Zbyszek.

Tego rodzaju wpisów można cytować jeszcze więcej. W zasadzie ciężko jest znaleźć głosy pochwalające zaangażowanie Tomasza Frankowskiego w politykę, a już szczególnie po stronie Koalicji Europejskiej. Część internautów opisuje już go jako przyszłego łowcę tęczowych bramek, ale i chce dowiedzieć się co skłoniło – w zasadzie emerytowanego już piłkarza – do opowiadania się po stronie formacji promującej ruchy LGBT oraz środowiska gejowskie.

Sam Tomasz Frankowski dotąd nie angażował się czynnie w politykę. W poprzednich wyborach, co prawda angażował się w politykę, ale raczej tylko biernie. Był między innymi w komitecie popierającym kandydata Platformy Obywatelskiej – Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich w 2015 roku oraz popierał Tadeusza Truskolaskiego, również kandydata Platformy Obywatelskiej, w wyborach samorządowych na prezydenta Białegostoku.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z youtube.com/ bialystok.jard.pl)

Koalicja Obywatelska wystawiła „Franka” na jedynce do Parlamentu Europejskiego komentarze opinie

 • gość 2019-03-15 17:29:08

  Nie jestem zwolennikiem tej kandydatury ale tym tekstem pani redaktor osiągnęła całkowite dno moralne jako dziennikarz i jako człowiek. Brak słów.


 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 19:43:45

  Szanowna Pani oczywiście nie prowadzi pisowskiego biuletynu tylko uprawia rzetelne, obiektywne dziennikarstwo !
  Czy wobec tego zechce Pani Redaktor dla równowagi, równie zabawnie opowiedzieć coś o przygodach posła Karola "Melexa" Karskiego lub podsumować jakieś intelektualne dokonania pana Jurgiela...?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 21:27:03

  Ci komentujący to pisowscy komuniści spod znaku rydzyka

 • gość 2019-03-16 03:14:27

  Pan Jurgiel to "czarny kon" w wyborach z doswiadczeniem jak prowadzic hodowle w stadninach.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 06:55:19

  Myślałem że osiągnęła Pani dno już dawno temu....myliłem sie

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 09:50:30

  Artykuł jak zwykle na poziomie....hahahaha

 • gość 2019-03-16 22:13:27

  A dlaczego nie wystawiono członka Komitetu Regionów Pana Dworzańskiego czy ex marszałka Piorunka, lub Ex Wojewody i wicemarszałka Żywno, albo Pana ex Marszałka Leszczyńskiego, albo Prezydenta i członka Komitetu Regionów Pana Truskolaskiego, albo promotora tego wszystkiego - Pana Tyszkiewicza? Czyżby wszyscy stchórzyli po niedawnej a przemilczanej przez media głównego rynsztoku sromotnej klęsce w Sądzie Najwyższym w sprawie podlaskiego lotniska regionalnego?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 05:40:27

  Czego to się nie robi dla kasy

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama