Kobiecy Socjofilm w Kinie Forum

Kultura, Kobiecy Socjofilm Kinie Forum - zdjęcie, fotografia
PAŹ 31
Kino Forum, ul. Legionowa 5 godz: 18:00

Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie pokaz z cyklu Socjofilm, realizowany we współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. W ramach cyklu prezentowane są filmy, które w nowatorski i niebanalny sposób pokazują kondycję współczesnych społeczeństw oraz wskazują kierunki, w których podążamy. Seans odbędzie się w czwartek, 31 października, o godz. 18.00 w Kinie Forum.

Po seansach organizatorzy zapraszają widzów do udziału w dyskusjach lub spotkaniach z twórcami, bo chcą, żeby koniec filmu za każdym razem był początkiem czegoś większego.

Czego pragnie kobieta? Kim jest kobieta? – to jedne z najczęściej dyskutowanych tematów we współczesnej kulturze. Jednak odpowiedź jest o tyle paradoksalna, że w zdecydowanej większości udzielają jej mężczyźni. Dlatego też wciąż istnieje przyzwolenie na kulturę gwałtu, podrzędność kobiet w strukturach władzy największych religii, przekonanie o obsceniczności wizerunku waginy w przestrzeni publicznej (wobec całkowitej neutralności penisa) czy instytucję obrzezania kobiet. Na całym świecie miliony kobiet są wciąż okaleczane, gwałcone, molestowane czy karane, bo to mężczyźni decydują w ich imieniu.

Dlatego reżyserka oddaje głos kobietom. Rokudenashiko, japońska artystka, staje przed sądem za wydruki 3D swojej waginy. Deborah Feldman, ucieka wraz ze swoim synem z ortodoksyjnej społeczności chasydów na Brooklinie, by móc decydować o swoim losie.

Leyla Hussein prowadzi w Londynie warsztaty dla sudańskich kobiet, by uświadomić im piekło, na jakie skazują swoje córki. Doris Wagner opowiada o molestowaniu przez księdza. Vithika Yadov uświadamia młodych Hindusów o kobiecej przyjemności seksualnej.

Te kobiety wypowiedziały posłuszeństwo patriarchatowi.

Socjofilm: Cała przyjemność po stronie kobiet, 31 października 2019 r., godz. 18.00, Kino Forum, ul. Legionowa 5. Bilet: 12 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl.

Prelekcja + moderacja dyskusji: Maciej Białous

Gościem pokazu będzie dr Małgorzata Skowrońska, socjolożka z Uniwersytetu w Białymstoku

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Kobiecy Socjofilm w Kinie Forum komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama