Motoryzacja, Kobiety udaremniły dalszą jazdę pijanemu kierowcy - zdjęcie, fotografia

Obywatelską postawą wykazały się mieszkanki Białegostoku i gminy Sokółka. Kobiety udaremniły dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ujęty 70-latek miał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

W minioną środę, około godziny 20.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez świadków nietrzeźwego kierowcy. Dwie kobiety zauważyły jak jadący przed nimi fiat zjeżdża na pobocze, a następnie ponownie wjeżdża na drogę. Sądząc, że kierowca może być nietrzeźwy, zjechały za fiatem na sklepowy parking. Zatrzymały się obok, tak aby uniemożliwić odjechanie z miejsca.

Jak się okazało ich przypuszczenia były słuszne – kierowca fiata był pod wpływem alkoholu. Od wysiadającego z pojazdu mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, miał również problem z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna próbował ponownie wsiąść do samochodu, po tym jak kupił alkohol. Jedna z kobiet stanowczo zareagowała i oznajmiła mężczyźnie, że nigdzie już nie pojedzie i wezwała Policję. Badanie wykazało u kierowcy ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Kobiety udaremniły dalszą jazdę pijanemu kierowcy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama