9°C pochmurno z przejaśnieniami

Kobranocka na kultowym koncercie Radia Akadera

Kiedy: 2018-04-26 , godzina: 18:00 | Gdzie: Klub Gwint

Kultura, Kobranocka kultowym koncercie Radia Akadera - zdjęcie, fotografia

Koncerty kultowej Akadery to spotkania wspaniałych muzyków i niepokornych słuchaczy, święto alternatywy i niezależności. Tym razem gwiazdą będzie legenda polskiego punk'n'rolla - KOBRANOCKA. Na scenie - ponad 30 lat, bardziej lub mniej intensywnie, ale wciąż twórczo. Dużo koncertują, wydają nowe płyty, nad kolejną z nich - właśnie pracują. W Białymstoku zaprezentują nowości, ale też nieśmiertelne hity: "Kocham Cię jak Irlandię", "I nikomu nie wolno się z tego śmiać", "Hipisówkę" - opowiada redaktor programowa Radia Akadera Julita Grzywa. Organizatorzy zapraszają 26 kwietnia o godz. 18.00 do Klubu Gwint na Kampusie Politechniki Białostockiej.

Przed koncertem Kobranocki zagrają kolejne gwiazdy "Listy Przebojów Kultowej Akadery": Lupa, Sorrow, Fellows Tale i Święci.

Lupa – to zespól rockowy z Białegostoku, choć istnieje od 2015 roku, doskonale znany jest słuchaczom Akadery. Na Liście Przebojów gościł z trzema świetnymi numerami: "Dialog Wewnętrzny", "Podróż Astralna" i "Zapomnę Się" – wszystkie cieszyły się sympatią słuchaczy i długotrwałą popularnością, a kawałek "Płynę na dno" stał się nawet "Piosenką Tygodnia Akadery".

Sorrow – rockowa kapela łącząca oldskulowe dźwięki z nowoczesnym brzmieniem i własną wizją melodii, harmonii i czystej energii. Zespół koncertował w regionie i innych częściach Polski, a także za wschodnią granicą - głównie w klubach, ale też i na festiwalach (m.in. Zgrzyty, Jarocin). Grupa zawiesiła działalność pod koniec lat 90-tych – teraz powróciła w nieco zmienionym składzie, z nową muzyką, przypominając także najlepsze utwory z pierwszego okresu swojej działalności. Na Liście Przebojów Kultowej Akadery bardzo długo pozostawał utwór "Imperfect Plan".

Na scenie "Gwintu" znajdzie się także miejsce dla debiutanta Listy - białostockiej kapeli Święci. Zespół istnieje od 2012 roku. Grają rocka alternatywnego z elementami rapu czy punka. Supportowali takich artystów jak Robert Brylewski, Tymon Tymański czy Kazik z Kwartetem ProForma.

Na V Koncercie Listy Przebojów Kultowej Akadery zagrają też Fellows Tale. Grupa istnieje od niespełna 4 lat i gra mieszankę rocka i hard rocka okraszonego soczystym, mocnym wokalem. Pierwsze koncerty odbywały się w warszawskich klubach, później zespół wyruszył na podbój kraju. Utwór "Searching" od 7 notowań znajduje się na Kultowej Liście Akadery!

Jak zwykle w przypadku koncertów KULTOWEJ AKADERY – jedyna droga na imprezę prowadzi poprzez radio. Na 87,7 FM rozdajemy Wam zaproszenia na to niepowtarzalne wydarzenie! – przypomina Julita Grzywa.

(Źródło: PB/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)


Kobranocka na kultowym koncercie Radia Akadera komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl