17°C bezchmurnie

Kolejna leśna bimbrownia zakończyła swoją działalność

Aż 350 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparaturę do jego produkcji zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zlikwidowana bimbrownia działała w kompleksie leśnym pod Michałowem w powiecie białostockim.

Mundurowi ze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku ustalili, że w trudnodostępnym kompleksie leśnym w okolicach Żedni (gmina Michałowo) produkowany jest na dużą skalę nielegalny alkohol. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli na teren leśnej bimbrowni zaskakując 37-letniego mieszkańca Białegostoku, który nadzorował produkcję alkoholu.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do produkcji bimbru – dwa piece ze stalowymi kominami i zbiornikami zacierowymi, kolumny i chłodnice, piec do podgrzewania wody oraz kadzie na zacier o łącznej pojemności 2,5 tys. litrów. W ręce mundurowych wpadło także 350 litrów świeżo wyprodukowanego alkoholu o mocy ponad 50%.

Na terenie zlikwidowanej bimbrowni funkcjonariusze znaleźli ponadto wykopaną studnię głębinowa, z której pobierana była woda używana w produkcji bimbru.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli przeciwko bimbrownikowi postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę do jego produkcji. Białostoczanin odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

(Źródło i foto: KAS/ oprac. ASM)


Kolejna leśna bimbrownia zakończyła swoją działalność komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl