Kolejny PitStop w Białymstoku. W sobotę fachowcy bezpłatnie sprawdzą nasze auta

Motoryzacja, Kolejny PitStop Białymstoku sobotę fachowcy bezpłatnie sprawdzą nasze - zdjęcie, fotografia

Darmowa kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami - to wszystko czeka białostockich kierowców w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W najbliższą sobotę, 20 lipca, do Białegostoku zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielać informacji na temat kondycji naszych pojazdów i zachęcać do regularnych kontroli ich stanu technicznego.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Białymstoku pojawi się z inicjatywy hurtowni motoryzacyjnej Polamel. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy Auchan (ul. Hetmańska), w godzinach od 10 do 16. 

W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie - zapewnia Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6 500 aut, a ponad 2 100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

PitStop to świetna okazja do poznania stanu technicznego swojego samochodu, zupełnie za darmo. Odpowiadamy na pytania kierowców i udzielamy im wskazówek, jakie elementy auta mogą kontrolować samodzielnie, a z czym powinni udać się do mechanika. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie, które podczas jazdy autem jest najważniejsze. Trwają wakacje, czyli czas rodzinnych wyjazdów i wycieczek. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas jazdy samochodem - mówi Aleksandra Hruszka z hurtowni motoryzacyjnej Polamel, należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek.

(PW / Foto: ProfiAuto)

Kolejny PitStop w Białymstoku. W sobotę fachowcy bezpłatnie sprawdzą nasze auta komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama