Kolejny wernisaż w Wielkiej Synagodze w Tykocinie

Kultura, Kolejny wernisaż Wielkiej Synagodze Tykocinie - zdjęcie, fotografia
LIS 07
Wielka Synagoga w Tykocinie godz: 17:00

Martwa natura, kwiaty i inne prace Borisa Hesina będzie można zobaczyć w placówce kultury w Tykocinie. W najbliższy czwartek, 7 listopada, o godz. 17.00, odbędzie się wernisaż w Wielkiej Synagodze w Tykocinie, przy ul. Koziej 2.

Boris Hesin urodził się w 1945 roku w miejscowości Safronowo w Rosji, ale jego formacja artystyczna ściśle związana jest z Witebskiem (obecnie na Białorusi), gdzie autor odebrał edukację artystyczną i spędził większość dorosłego życia. Początkowo zajmował się nie tylko malarstwem, był również muzykiem jazzowym.

Od 2001 roku Boris Hesin mieszka i tworzy w Niemczech, stale jednak współpracując z witebskimi instytucjami artystycznymi kultywującymi tradycje swoich największych mistrzów – Marka Chagalla i Kazimierza Malewicza.

Obrazy Borisa Hesina, które zostaną zaprezentowane w Tykocinie, to głównie martwe natury: kwiaty, wazony, dzbany, butelki, owoce – bo jak napisała krytyk Tatiana Pasternak, słusznie nazywają go mistrzem martwej natury. Na wystawie jest też kilka krajobrazów, w większości malowanych w stylistyce podobnej do martwych natur – znajdziemy na nich witebski ratusz, kościoły, klasztory i drzewa.

Wystawa pod patronatem Burmistrza Miasta Tykocina.

Wystawa eksponowana będzie od 7 listopada 2019 r. do 29 lutego 2020 r.

(Źródło i foto: MP/ oprac. Kalina)

Kolejny wernisaż w Wielkiej Synagodze w Tykocinie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama