Wiadomości, Komisja Wychowania Katolickiego deprawacji dzieci szkołach - zdjęcie, fotografia

Każdy rodzic w Polsce powinien wiedzieć, że ma prawo zezwolić albo odmówić uczestnictwa swojego dziecka na dodatkowych zajęciach w szkole. Przypomina o tym Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w apelu skierowanym do rodziców i zamieszcza do pobrania druk wzoru oświadczenia, które można wypełnić i złożyć w placówce oświatowej.

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski zabrała głos w sprawie dodatkowych zajęć w szkołach, jakie zamierzają wprowadzić niektóre samorządy w Polsce. Jak informowaliśmy, zajęcia z tolerancji planowane są od września również w Białymstoku. I także do tych rodziców dzieci, które między innymi mają uczestniczyć w takich lekcjach, skierowany został apel z przypomnieniem, że aby dziecko mogło wziąć udział w dodatkowych zajęciach, wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów.

- Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów – zaznacza przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Kilka dni temu Tadeusz Truskolaski krytykował radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy dopytywali o podmiot prowadzący i zakres zajęć, jakie od nowego roku szkolnego mają być realizowane w białostockich szkołach. Ale pytania te były o tyle zasadne, ponieważ rodzice z mediów dowiedzieli się o ich planowanym wprowadzeniu. Nie wiadomo kto i o czym będzie edukował dzieci, co już włączyło im lampkę alarmową. To z kolei przełożyło się na pytania skierowane do radnych, którzy te pytania przekazali prezydentowi.

- Pan prezydent przedstawia program, na mocy którego jakieś organizacje miałyby wejść do szkół i przeprowadzać zajęcia z równego traktowania. I mieliśmy sygnały od rodziców, że obawiają się, że może to być próba edukacji seksualnej i promocji ideologii „gender” pod płaszczykiem właśnie zajęć o równym traktowaniu. Obawy wynikają z faktu, że polityczni sojusznicy pana prezydenta, a zarazem jego dobrzy znajomi – prezydenci innych miast – wprowadzają takie programy w miastach, w których sprawują urząd prezydenta – mówił na początku sierpnia radny PiS, Paweł Myszkowski.

- Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje – zwraca się do rodziców i opiekunów teraz, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020, bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Na razie z ogólnikowych wciąż informacji przekazanych przez białostocki magistrat wynika, że zajęcia mają dotyczyć szacunku człowieka do człowieka. Natomiast z Biuletynu Informacji Publicznej dowiadujemy się jeszcze, że być może zajęcia takie będzie prowadziło Stowarzyszenie Klanza. Wciąż jednak nie jest znany zakres poruszanej tematyki, ani to czy zajęcia przeprowadzą osoby do tego uprawnione z doświadczeniem pedagogicznym, adekwatnym do wieku dzieci.

Rodzice zainteresowani złożeniem oświadczenia w placówce szkolnej, mogą pobrać gotowy wzór ze strony Komisji Wychowania Katolickiego KEP: https://katecheza.episkopat.pl. Biskup Mendyk przypomina również, że rodzice lub opiekunowie mają prawo sprawdzić lub domagać się przekazania rzetelnych informacji o tym, czy dzieciom będą przekazywane treści zgodne czy niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz czy wykraczają poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: pixabay.com/ kindergarten)

Komisja Wychowania Katolickiego nie chce deprawacji dzieci w szkołach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama