-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Koncert ku pamięci Janis Joplin

Kiedy: 2017-01-23 , godzina: 19:00

Kultura, Koncert pamięci Janis Joplin - zdjęcie, fotografia

Białostocki Ośrodek Kultury w ramach cyklu Blues Fama zaprasza na koncert poświęcony twórczości Janis Joplin – w 46. rocznicę śmierci artystki! Wystąpi Natalia Sikora + VOO DOO DOG w projekcie “BURIED ALIVE IN THE BLUES” for Janis Joplin.

Natalia Sikora o projekcie: W 2014 roku we Wrocławiu, w Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu „Joplin”. W wieku 28 lat wcieliłam się w Janis Joplin. To moje najważniejsze spotkanie z Janis. Chodzi o to, że patrzymy sobie od tego momentu prosto w oczy i w sam środek serc. Jakby pękła tama na wielkiej rzece. Tak zrodził się ten wodospad. To, co dotarło do mnie przez ten czas, domaga się wreszcie ode mnie zaśpiewania Koncertu z Janis Joplin. „Buried Alive In The Blues” to moje najsłuszniejsze spotkanie z Janis, na które jestem już gotowa, bo nasze życia silnie się uzupełniając na to zasłużyły. Jest jeden utwór, do którego Janis nie zdążyła za życia nagrać wokalu. Jego tytuł to „Buried Alive In The Blues”. Czekam chwili kiedy usłyszę nuta po nucie, co dokładnie Janis chciała w nim zaśpiewać.

Z repertuarem Janis Joplin Natalia mierzy się od dawna, ale dopiero teraz zdecydowała się na program poświęcony wyłącznie tej artystce. Swój projekt nazwała „Buried Alive In The Blues” for Janis Joplin.

Natalia, z wykształcenia aktorka, pierwsze kroki muzyczne stawiała z zespołem Magmen, kiedy miała 13 lat. Od pięciu lat występuje z pianistą Piotrem Proniukiem jako SikoraProniukDuo. Wspólnie nagrali płytę „Absurdustra – Próba Norwida”. Jest także wokalistką zespołu Mięśnie.

W 2013 wygrała II edycję programu The Voice of Poland, została też laureatką konkursu Super Debiuty na KFPP w Opolu - za wykonanie utworu „Konie” (muzyka: W. Wysocki, słowa: A. Osiecka) zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez widzów i nagrodę Programu I Polskiego Radia. W tym samym roku wokalistka zakwalifikowała się do finału Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie zdobyła Srebrny Samowar za wykonanie piosenki „Jasnyj sokol” z repertuaru zespołu Lube.

Oprócz autorskich projektów Natalia śpiewa utwory takich artystów jak: Edith Piaf, Czesław Niemen, Elvis Presley, The Doors, Gary Moore, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, BB King, Frank Sinatra, Anna German, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Mahalia Jackson, Ray Charles i oczywiście Janis Joplin.

(23 stycznia, poniedziałek, godz. 19.00, sala Forum, ul. Legionowa 5. Bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu – do kupienia w kasie Forum lub na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl)

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Koncert ku pamięci Janis Joplin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl