Wiadomości, Konfederacja promuje patriotyzm czasie majówki - zdjęcie, fotografia

W miniony czwartek, kiedy obchodziliśmy Dzień Flagi Narodowej oraz w piątek, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i w kolejnych dniach, ale tym razem we Lwowie i w Wilnie, starych, polskich miastach, członkowie i sympatycy Konfederacji promują patriotyzm. Rozdają flagi biało- czerwone, aby mieli je wszyscy Polacy w swoich domach.

- 2 i 3 maja rozdajemy flagi narodowe. Wczoraj rozdawaliśmy je w Olsztynie, dzisiaj rozdajemy w Białymstoku. W całym kraju jest ta akcja przez Konfederację robiona. Ale nie tylko w kraju, bo dzisiaj flagi polskie są rozdawane przez Grzegorza Brauna we Lwowie, a jutro jedziemy na Marsz Polaków do Wilna i tam również będziemy robić akcję „Polska flaga w polskim domu” – powiedział podczas konferencji prasowej Robert Winnicki, lider listy Konfederacji do Parlamentu Europejskiego w naszym okręgu wyborczym.

Akcja głównie ma na celu promowanie patriotyzmu i dumne prezentowanie w przestrzeni publicznej barw narodowych. Jednak to nie wszystko, z czym członkowie Konfederacji zwracali się do Polaków za pośrednictwem mediów. Zwracali uwagę na niebezpieczne pomysły polityków Koalicji Europejskiej, ale i tak samo przedstawicieli polskich władz. Nie godzą się między innymi na wpisywanie do Konstytucji przynależności Polski do Unii Europejskiej.

- Trzeba zdecydowanie mocno powiedzieć STOP temu szaleństwu. Trzeba powiedzieć, że chcemy żyć w Europie wolnych narodów i w Europie suwerennych państw, w Europie niepodległych państw. Nie chcemy wpisywania innych organizmów politycznych do naszej Konstytucji – dodał Robert Winnicki.

Nie zabrakło także odniesień do kontrowersyjnych zapisów Ustawy 447. Na jej mocy Polska miałaby dokonać zadośćuczynienia za utracone mienie żydowskie w czasach II wojny światowej. Tu koszty mogą sięgać nawet kilkuset miliardów złotych. Konfederacja od dawna twierdzi, że nie godzi się na taki dyktat środowisk żydowskich i wspierających je polityków USA. Tym bardziej, że to nie Polska wywołała wojnę i to nie Polacy ponoszą winę za zniszczenia wojenne. Polska była bowiem ofiarą tej wojny.

Konfederację niepokoi również podejście do zapisów ustawy 447 polskich władz, w tym najważniejszych polityków – bo ministrów obecnego rządu, włącznie z premierem Mateuszem Morawieckim. To między innymi w proteście takiej uległej polityce, ale przede wszystkim w geście sprzeciwu zapisom ustawy 447 odbędzie się w Warszawie kolejny marsz w dniu 11 maja.

- Dzisiaj jest taka sytuacja, że rząd potajemnie negocjuje kwestię zapłaty wielosetmiliardowych roszczeń środowisk żydowskich ze Stanów Zjednoczonych. Polityka prowadzona na kolanach wobec Waszyngtonu, wobec Izraela, będzie Polaków bardzo drogo kosztowała. I trzeba przeciwko temu bardzo zdecydowanie protestować. Dlatego też, środowisko patriotyczne, Marsz Niepodległości, organizujemy 11 maja w Warszawie, manifestację „Nie dla roszczeń”. Organizujemy manifestację, żeby sprzeciwić się temu procederowi – wyjaśnił Robert Winnicki.

Konfederacja bardzo wyraźnie przeciwstawia się dyktatowi czy to Unii Europejskiej, czy Stanów Zjednoczonych, czy Izraela. Politycy Konfederacji podkreślają, że jako polscy politycy chcą współpracować z różnymi środowiskami, państwami i organizmami politycznymi, ale jako wolni przedstawiciele wolnego i suwerennego państwa, jakim powinna być Polska.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Konfederacja promuje patriotyzm w czasie majówki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama