Polityka, Kornel Morawiecki przegrał rakiem trzustki Miał - zdjęcie, fotografia

Kiedy Kornel Morawiecki trafił do szpitala, od razu przekazano informację, że jego stan jest ciężki. Za życia był wojownikiem, o wolną Polskę, o demokrację, o praworządność. Swoją ostatnią walkę – o życie, przegrał z rakiem trzustki. W poniedziałek, 30 września, zmarł w wieku 78 lat.

Morawiecki Senior, jak mawiano o nim, to typ nieustępliwy. Do końca zmagał się z przeciwnościami, jakie najpierw szykowali mu komuniści, później postkomuniści. Pod koniec życia pojawił się jednak inny wróg, najgorszy z możliwych. Nowotwór, z którym walczył do końca. Kilka dni temu trafił na oddział szpitalny i już wówczas przekazano informację, że stan Kornela Morawieckiego jest ciężki. Rak trzustki nie dawał bowiem za wygraną, odkąd pojawiło się rozpoznanie.

Tę walkę Kornel Morawiecki przegrał w poniedziałek, 30 września. O śmierci poinformowano około południa w poniedziałek. Z każdej strony płyną teraz kondolencje na ręce premiera Mateusza Morawieckiego, prywatnie ojca zmarłego. Dobre słowa oraz zapewnienie o powierzeniu duszy zmarłego modlitwie składają politycy, dziennikarze i zwykli ludzie, dla których Kornel Morawiecki był wzorem lub zwyczajnie dobrze zapisał się w pamięci.

W naszym regionie ta śmierć to poważny problem dla Prawa i Sprawiedliwości, które to ugrupowanie wystawiło go jako kandydata do Senatu z okręgu nr 59, obejmującym między innymi miasto Łomża i Suwałki. W najbliższym czasie powinno być wiadomo czy to miejsce zostanie zastąpione innym politykiem, czy też PiS nie będzie nikogo więcej zgłaszał do wyborów.

Kornel Morawiecki był posłem koła "Wolni i Solidarni", które założył po tym jak odszedł z klubu parlamentarnego Kukiz ’15. Ale w pamięci Polaków zostanie najbardziej zapamiętany jako bohater, jako wielki patriota, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL oraz założyciel "Solidarności Walczącej". Miał 78 lat. W miniony piątek, 27 września, Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył go najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, a także za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej.

Redakcja Dzień Dobry Białystok przekazuje wyrazy współczucia oraz składa kondolencje rodzinie zmarłego.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z youtube.com)

Kornel Morawiecki przegrał z rakiem trzustki. Miał 78 lat komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama