14°C lekkie zachmurzenie

Koszykarski Bison Cup. Żubry ograły Grodno

Sport, Koszykarski Bison Żubry ograły Grodno - zdjęcie, fotografia

Białostockie Żubry pokazały się z dobrej strony na towarzyskim turnieju Bison Cup, który w weekend rozgrywany był w stolicy Podlasia. W hali VI LO ekipa Tomasza Kujawy zajęła 2. miejsce rozgrywając niezłe zawody. To dobry prognostyk przed inauguracją ligi, która zacznie grać już za 2 tygodnie.

Białostocznie w sobotę pokonali po dobrym meczu Grodno 93 79:72. Wygrana tym cenniejsza, bo białoruscy koszykarze tydzień wcześniej ograli białostoczan w Grodnie.

- Wyciągnęliśmy wnioski z tej porażki i efektem była wygrana - cieszył się trener Kujawa.

Białostoczanie szczególnie dobrze poradzili sobie w II połowie, kiedy to nie tylko odrobili straty z 2. kwarty, ale zdobyli sporą przewagę, którą utrzymali aż do końca meczu.

W niedzielę zmęczonym ciężką walką z Białorusinami Żubrom zabrakło sił i finałowy mecz z pierwszoligową SKK Siedlce przegrali  58:83. Losy spotkania rozstrzygnęła ostatnia kwarta, kiedy to białostoczanie przegrali 14:31.

W turnieju większe szanse na pokazanie swoich umiejętności otrzymali młodsi zawodnicy, bo kontuzje wyeliminowały Krzysztofa Kalinowskiego i Pawła Karasewicza.

Za tydzień Żubry czeka kolejny towarzyski turniej: tym razem w Siedlcach.

Żubry Białystok - Grodno 93 79:72 (25:19, 12:23, 19:13, 23:17)

Żubry: Bombrych 20, Zabielski 18, Misiewicz 13, Wróblewski 11, Monach 6, Borowik 4, Szczerbaniuk 5, Andruk 2, Rećko, Kamiński.

Żubry - SKK Siedlce 58:83 (18:21, 15:22, 11:9, 14:31)

Żubry:  Misiewicz 19, Zabielski 11, Wróblewski 10, Szczerbaniuk 6, Kamiński 2, Monach 2, Bombrych 1, Borowik, Andruk, Rećko, Sulima.

(PS/ Foto: pixabay.com/ basketball)