2°C bezchmurnie

Koszykówka: Żubry szósty raz zwycięskie

Sport, Koszykówka Żubry szósty zwycięskie - zdjęcie, fotografia

Od wygranej do wygranej kroczą koszykarze białostockich Żubrów. W minioną sobotę zespół ze stolicy Podlasia odniósł szóste zwycięstwo. W Warszawie Żubry wygrały 83:51 z miejscowym Hutnikiem.

Ekipa trenera Tomasza Kujawy toczyli wyrównany pojedynek przez pierwsze dwie kwarty. Po I połowie miejscowi prowadzili 34:32 i wiele wskazywało, że białostoczanie mogą mieć spore kłopoty z odniesieniem szóstej wygranej.

W 3 kwarcie białostoczanie przyspieszyli i nie tylko odrobili straty ale odskoczyli rywalom na 4 punkty. Czwarta - ostatnia - kwarta to był popis Żubrów, którzy roznieśli stołecznych aż 34:6 i wygrali Cały mecz 83:51.

Hutnik Warszawa - Żubry Białystok 51:83 (14:17, 20:15, 11:17, 6:34)

Żubry: Zabielski 2, Wróblewski 11, Czosnkowski 11, Wielechowski 19, Misiewicz 10, Lewandowski 12, Kamiński 0, Bombrych 11, Andruk 2, Parszewski 3, Szczerbatiuk 2, Warszawski 0.