11°C pochmurno z przejaśnieniami

Krakowska Wisła popłynęła w Białymstoku

Białostoccy piłkarze z Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego nie dają nacieszyć się wygraną. Wszystko dlatego, że chwilę po niej, przychodzi kolejna informacja o nowym zwycięskim meczu. Tak też było podczas ostatniej potyczki na boisku z drużyną z Krakowa.

W jednym z ostatnich meczy rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów, drużyna juniorów starszych MOSP pokonała Wisłę Kraków 3-2. Było to bardzo emocjonujące spotkanie, a to za sprawą niesamowicie ambitnej postawy białostockich piłkarzy. Mimo, że w pierwszej połowie nie byli zespołem gorszym to przegrywali 0-2. Na dodatek nic nie zapowiadało emocji jakie będą czekać kibiców w drugiej części spotkania.

Białostoczanie na drugą połowę wyszli mocno zmotywowani i ku zaskoczeniu przeciwnika, niemal od początku zepchnęli krakowian do obrony. Raz po raz groźnie atakowali, co okazało się skuteczną taktyką. Bo bardzo dobrą grę białostoczanie w efekcie ukoronowali trzema bramkami.

W ten sposób trzy punkty zostały w Białymstoku. Oto co po meczu powiedział trener zespołu Piotr Szydłowski:

- Bardzo dobra druga połowa w naszym wykonaniu. Cieszy mnie fakt iż zespół w przerwie zareagował na wskazówki i potrafił podnieść się z wyniku 0:2 i wygrać to spotkanie. O naszym zwycięstwie zadecydowały przede wszystkim cechy wolicjonalne i dobra realizacja nakreślonej taktyki – skomentował trener Szydłowski.

Skład MOSP: Fiedorowicz- Grabarz- Wysocki- Judzicki- Szymański- Grzybowski- Oracz - Jeleszuk (46. Ponichtera) - Jakimiuk- Kuźma – Płotczyk.

Bramki:

52 ' Judzicki

70' Płotczyk

90' Płotczyk

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu. Za zdjęcie gorąco dziękujemy Maciejowi Gilewskiemu

W drugim, sobotnim, meczu MOSP U-17, występujący także w Centralnej Lidze Juniorów młodsi juniorzy bezbramkowo zremisował ze Zniczem Pruszków.

(MOSP/ Foto: Maciej Gilewski)