Kresy pędzlem malowane – weź udział w konkursie

Kultura, Kresy pędzlem malowane udział konkursie - zdjęcie, fotografia
PAŹ 25
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku, ul. Kilińskiego 13 godz: 00:00

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie plastycznym Kresy pędzlem malowane. Konkurs jest realizowany pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Głównym celem Konkursu jest pokazanie i upamiętnienie polsko-białorusko-litewskiego dziedzictwa północno-wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej oraz przestrzeni współczesnego pogranicza, poprzez realizację wybranej formy plastycznej. Organizatorzy pragną stworzyć warunki do współpracy między społeczeństwem polskim, białoruskim i litewskim.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczestników. Mogą wziąć w nim udział zarówno uczniowie szkół wczesnoszkolnych, średnich, studenci, a także wszystkie osoby zainteresowane historią pogranicza polsko-białorusko-litewskiego i jego współczesnością.

- W Konkursie przewidzieliśmy nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3000 zł, dodatkowo najlepsze i najciekawsze prace zostaną wyróżnione na wielkoformatowej wystawie w Białymstoku – informują organizatorzy.

Gotowe prace w formie plastycznej lub jej zdjęcie oraz podpisaną deklarację uczestnictwa należy nadesłać bądź dostarczyć osobiście do 25 października 2019 r. na adres: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku, ul. Kilińskiego 13, 15-089 Białystok, e-mail: [email protected]

Wszystkie informacje o Konkursie można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.rodm-bialystok.pl

Współorganizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Edukacji i Dialogi "Fontis et Futura", Podlaski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, Związek Polaków na Białorusi, Państwowe Gimnazjum Polskie w Daugavpils im. J. Piłsudskiego, Archiwum Państwowe w Białymstoku.

(BL)

Reklama

Kresy pędzlem malowane – weź udział w konkursie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama