5°C bezchmurnie

Krzysztof Truskolaski ukarany. Tysiąc złotych i nagana od Nowoczesnej za brak głosowania

Wiadomości, Krzysztof Truskolaski ukarany Tysiąc złotych nagana Nowoczesnej głosowania - zdjęcie, fotografia

Krzysztof Truskolaski, podlaski poseł Nowoczesnej, otrzyma partyjną naganę i karę finansową w wysokości 1000 złotych. Znany dotąd z blokowania mównicy, wyrwania mikrofonu i awanturowania w czasie posiedzenia komisji poświęconej reformie sądownictwa tym razem podpał swoim kolegom z partii. Decyzję o ukaraniu Truskolaskiego młodszego podjął w czwartek przedpołudniem poselski Nowoczesnej w reakcji na wyniki głosowania nad wczorajszym głosowaniem nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne.

W środę po debacie nad obywatelskim projektem komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" został odrzucony po pierwszym czytaniu chociaż za dalszymi pracami nad przepisami opowiedziało się kilkudziesięciu posłów Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim, Mariuszem Błaszczakiem i Joachimem Brudzińskim na czele.

- Zrobiliśmy to z szacunku dla podpisów wielu tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod tym projektem, choć nie zgadzamy się z jego założeniami. Uważamy jednak, że tą propozycję należało przynajmniej przedyskutować - wyjaśniał Mariusz Kamiński z PiS.

Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 202 posłów, przeciw było 194, a 7 wstrzymało się od głosu. W gronie 10 posłów Nowoczesnej, którzy nie głosowali, choć byli obecnie na sali znajdował się Krzysztof Truskolaski, syn prezydenta Białegostoku. Poza parlamentarzystami z Nowoczesnej, którzy pożałowali głosów na projekt liberalizujący aborcję przeciw projektowi obywatelskiemu przeciw było 3 polityków PO, a 29 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Po upadku projektu obywatelskiego "Ratujmy Kobiety" zwolennicy projektu i opozycja pozaparlamentarna okrzyknęło sytuację "Zjednoczoną kompromitacją". Włodzimierz Czarzasty szefujący SLD napisał "Do Przyjaciół z PO i N. Jesteście dupkami". Internauci z KOD, Razem i feministki zapowiedzieli wygwizdanie i wyrzucanie z marszów i demonstracji protestacyjnych przedstawicieli obu partii. Trzech posłów Nowoczesnej: Paulina Hennig-Kloska, Adam Szłapka oraz Joanna Scheuring-Wielgus zagroziło odejściem z klubu. Efektem burzy była decyzja o ukaraniu posłów z Nowoczesnej - w tym Truskolaskiego juniora.

Truskolaski w Nowoczesnej kojarzony jest ze zwolennikami Ryszarda Petru. Dotąd trudno było zdefiniować jakie są jego poglądy w sprawach obyczajowych - w tym także w temacie aborcji, bo syn prezydenta Białegostoku starannie unikał wypowiedzi w tym temacie. Demonstrował jedynie swoją niechęć wobec organizacji o charakterze nacjonalistycznym z Obozem Radykalno Narodowym na czele. Jego obecność wśród dziesiątki posłów, która znajdowała się na sali obrad (Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska) i zdecydowała się nie brać udziału w głosowaniu mocno obniża jego i tak już niskie notowanie w Nowoczesnej. Szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz stwierdziła po spotkaniu klubu poselskiego, że brak udziału w głosowaniu posłów Nowoczesnej to sytuacja niedopuszczalna.
- Przepraszam za tę niedopuszczalną sytuację, w której opozycji zabrakło kilku głosów, aby skierować projekt obywatelski do prac komisyjnych - powiedziała wiceprzewodniczący Nowoczesnej

- Postanowiliśmy jednomyślnie, jako klub, ukarać te osoby karą nagany oraz karami finansowymi - komentował sytuację Piotr Misiło. Klub ma też powołać własnego rzecznika dyscyplinarnego.

(PS/ Foto: BI-Foto)


Krzysztof Truskolaski ukarany. Tysiąc złotych i nagana od Nowoczesnej za brak głosowania komentarze opinie

  • gość 2018-01-12 16:22:46

    Co by zrobił młody Truskolaski gdyby się okazało że jego młoda żona jest w ciąży, a dziecko które ma urodzić jest z wodogłowiem, niepełnosprawne w stopniu ciężkim, nigdy nie będzie mówić i i chodzić. Będzie roślinką

  • wyborca - niezalogowany 2018-01-14 14:18:28

    pan Truskolaski nie jest godny być posłem na sejm .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl