Polityka, Krzysztof Truskolaski pokonał Białymstoku Tyszkiewicza - zdjęcie, fotografia

Pełne wyniki wyborów jeszcze nie są znane, ale już pojawiają się pierwsze informacje. Niektóre dość zaskakujące. Z pewnością zaskoczony być może będzie poseł Robert Tyszkiewicz, szef Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim. W Białymstoku w liczbie głosów pokonał go wicelider listy – Krzysztof Truskolaski. Tak poinformował na swoim profilu facebookowym Jarosław Dworzański.

Poseł Robert Tyszkiewicz raczej nie przepada za konkurencją we własnych szeregach. Ale jeśli doniesienia przekazane przez byłego członka Platformy Obywatelskiej, a obecnie radnego wojewódzkiego z ramienia Nowoczesnej potwierdzą się, poseł Tyszkiewicz będzie musiał zmierzyć się z faktem, że w Białymstoku w walce o głosy wyborców pokonał go znacznie młodszy stażem, wiekiem i doświadczeniem poseł Krzysztof Truskolaski.

Krzysztof Truskolaski zdecydowanym liderem Koalicji Obywatelskiej w Białymstoku... miażdżąca przewaga w zdecydowanej większości komisji wyborczych w naszym mieście. Gratulacje Panie Pośle — ciężka praca w ostatnich miesiącach została nagrodzona!” – napisał na swoim profilu na Facebooku Jarosław Dworzański, były marszałek województwa podlaskiego z ramienia PO, a obecnie radny wojewódzki z Nowoczesnej.

Krzysztof Truskolaski miał wielką kampanię, tak zwaną outdoorową. Czyli w przełożeniu na język potoczny, jego materiały wyborcze w przestrzeni publicznej były bardzo widoczne, rozmieszczone niemal wszędzie, gdzie tylko się dało. Kampania outdoorowa posła Roberta Tyszkiewicza, mimo, że był on liderem listy Koalicji Obywatelskiej, była w porównaniu do Truskolaskiego niemal niewidoczna. Trzeba też przyznać, że Krzysztof Truskolaski był również bardzo aktywny w internecie. Tradycyjnie wspierał go duży profil facebookowy Spotted Białystok.

Taka sytuacja może oznaczać, jeśli potwierdzą się doniesienia Jarosława Dworzańskiego, że w Platformie Obywatelskiej raczej rozpoczną się zmiany. Dziś możliwe są w zasadzie dwa scenariusze. Pierwszym z nich będzie zmiana dotychczasowego lidera. Co nie jest wykluczone z racji na to, że Tyszkiewicz jest bliskim współpracownikiem Grzegorza Schetyny, który również w partii będzie musiał przed członkami wyjaśnić kolejną wyborczą porażkę. Jeśli nie uda się wyjaśnić, zapewne dojdzie do zmiany kierownictwa partii.

Drugim ze scenariuszy jest z kolei wewnętrzna batalia z Truskolaskim – ale zarówno prezydentem, jak i posłem. Robert Tyszkiewicz nie pozwalał sobie do tej pory na to, aby ktokolwiek zagrażał jego pozycji. Jeśli taki polityk się pojawiał, najczęściej kończył poza Platformą, albo był zmuszony usunąć się w cień. Najbliższe tygodnie powinny wyjaśnić, co się będzie dalej działo w Koalicji Obywatelskiej.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Facebook/ Jarosław Dworzański)

Krzysztof Truskolaski pokonał w Białymstoku Tyszkiewicza? komentarze opinie

 • gość 2019-10-14 08:25:28

  no jak pan tyszkiewicz otoczył się głupkami typu mielko to nie ma czemu się dziwić panie mielko, jest już pan na wylocie ze stadionu i do ciężkiej roboty na bębnach trzeba się szykować
  panie truskolaski krzysztofie, czas zacząć porządki w platformie, to może za 4 lata uda się wygrać
  powodzenia

 • gość 2019-10-14 09:41:42

  Okazuje się, nawet ludzie mający siano w głowie mogą kandydować i wygrywać wybory, wystarczy protekcja tatusia i inwestycja w billboardy.

 • Bzdura.. - niezalogowany 2019-10-15 18:17:37

  Siano to macie Wy towarzyszu.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama