Książnica Podlaska zaprasza na promocję albumu o drewnianych domach

Kultura, Książnica Podlaska zaprasza promocję albumu drewnianych domach - zdjęcie, fotografia
LIS 19
Książnica Podlaska, ul. M. Skłodowskiej - Curie 14 A godz: 17:00

Wyjątkowo we wtorek, 19 listopada 2019 r., o godz. 17.00, zapraszamy na promocję książki „Podwaliny. Drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy” Magdaleny Stopy. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Książnicy Podlaskiej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A w Białymstoku.

„Podwaliny. Drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy” jest to książka, w której przedstawiono historię dwudziestu drewnianych, historycznych obiektów, głównie domów mieszkalnych, ale też budynków gospodarczych, jak np. młyny czy wiatraki, położonych w różnych zakątkach województwa podlaskiego, od okolic Bielska Podlaskiego aż po Puńsk przy litewskiej granicy. Autorka opisy uzupełniła opowieściami właścicieli, których losy splotły się z historią domów.

Magdalena Stopa – historyk sztuki i dziennikarka, od kilku lat mieszkanka małej wsi Dziecinne w gminie Boćki na Podlasiu. Jest autorką m. in. trzytomowego cyklu „Ostańce. Kamienice warszawskie i ich mieszkańcy” oraz książek „Przed wojną i pałacem”, „Rzemieślnicy warszawscy”, „Kapliczki warszawskie”, „Jerzy Staniszkis. Architekt” oraz laureatka nagród KLIO (2015, 2016), Nagrody Literackiej m. st. Warszawy (2011) oraz Nagrody im. Witolda Hulewicza (2013).

(źródło: www.muzeumrolnictwa.pl)

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, odbędzie się na VI piętrze siedziby głównej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(Źródło i foto: KP/ oprac. Kalina)

Książnica Podlaska zaprasza na promocję albumu o drewnianych domach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama