21°C bezchmurnie

Kto miał narkotyki, kto alkohol? To sprawdzała policja

Motoryzacja, miał narkotyki alkohol sprawdzała policja - zdjęcie, fotografia

Podlascy policjanci prowadzili przed weekendem na terenie województwa podlaskiego działania „Alkohol i Narkotyki”. Z kolei wczoraj rano, w godzinach 6.00-8.00, trwały działania „Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 8 000 kierujących. Okazało się, że 10 z nich zdecydowało się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Blisko 230 policjantów, głównie z pionu ruchu drogowego, na terenie województwa podlaskiego prowadziło minionej doby działania „Alkohol i Narkotyki”. Z kolei wczoraj rano, w godzinach 6.00-8.00, trwały działania „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze ogółem zbadali trzeźwość ponad 8 000 kierujących. Wśród nich znalazło się 10 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Jednym z nich był mężczyzna, który został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Kawaleryjskiej, tuż po godzinie 7.00. Mieszkaniec powiatu białostockiego kierował renault mając prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Z 38-latkiem podróżowało dziecko, po które na miejsce zdarzenia przyjechała samochodem matka.

Jak się okazało kobieta była w stanie po użyciu alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 29-latka miała 0,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze zapowiadają również, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Kto miał narkotyki, kto alkohol? To sprawdzała policja komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl