Majówka z Jagiellonią odbędzie się 2 maja i część kibiców z pewnością pojedzie do Warszawy na Stadion Narodowy, by wziąć udział w najważniejszym w tym roku meczu. O Puchar Polski białostoccy piłkarze powalczą z Lechią Gdańsk. Kto nie ma możliwości kibicowania na Narodowym, może i powinien, przyjść pod Teatr Dramatyczny, gdzie zostanie zorganizowana Strefa Kibica.

W najbliższy czwartek, 2 maja, piłkarze Jagiellonii Białystok rozegrają najważniejszy mecz w tym roku. W finale Pucharu Polski zmierzą się z piłkarzami Lechii Gdańsk na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie. Kiedy tylko było już wiadomo, że to Jagiellonia zagra w meczu finałowym tego turnieju, kibice białostockiej drużyny skrzykiwali się na „Majówkę z Jagiellonią” i wyjazd do Warszawy.

Organizacja wyjazdów na tę Majówkę była błyskawiczna. Zaledwie w kilka dni uporano się z logistyką i dlatego oprócz pojedynczych wyjazdów na mecz, z Białegostoku wyjedzie specjalny pociąg z kibicami, którzy będą dopingować żółto – czerwonych na Stadionie Narodowym.

Wiadomo jednak, że nie wszyscy dotrą do Warszawy i to z różnych powodów. Ale ci, którzy zostają w Białymstoku nie muszą kibicować w domach. Specjalnie na to wydarzenie zostanie zorganizowana Strefa Kibica pod Teatrem Dramatycznym, gdzie wspólnie będzie można obejrzeć mecz i kibicować Jagiellończykom przed dużym telebimem. Utworzenie Strefy Kibica zapowiedział prezydent Białegostoku jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

2 maja na placu przed Teatrem Dramatycznym #Białystok będzie można obejrzeć na telebimie mecz finałowy Pucharu Polski @PZPNPuchar pomiędzy @Jagiellonia1920 a @LechiaGdanskSA. Wszyscy tego dnia kibicujmy żółto-czerwonym” – napisał na swoim profilu na Twitterze Tadeusz Truskolaski.

W tym roku Jagiellonia ma bardzo dużą szansę na mistrza w Pucharze Polski. Przemawia za tym kilka argumentów. Między innymi ten, że to białostocka drużyna została gospodarzem spotkania, więc będzie miała lepsze warunki w szatni i na ławce rezerwowych. Do tego jako pierwsza pojawi się w materiałach promocyjnych. Informowaliśmy o tym szczegółowo w świąteczną niedzielę (czyt. TUTAJ).

W kibicowaniu w Strefie Kibica może przeszkodzić tylko jedno i niestety – to jest jedyna niedobra wiadomość. Sprawdziliśmy prognozę pogody i wynika z niej, że 2 maja w Białymstoku ochłodzi się do 12-13 stopni Celsjusza i będzie padał deszcz. Ale prawdziwych kibiców, którzy będą chcieli dopingować swoją drużynę w najważniejszym meczu, takie zjawisko nie powinno chyba odstraszyć?

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Kto nie jedzie na mecz, przychodzi do Strefy Kibica komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama