Wiadomości, odważny może wsiadać rower jechać Białegostoku Juchnowca - zdjęcie, fotografia

Rowerzyści i piesi będą bezpieczniejsi. Zakończyła się budowa ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi powiatowej z Białegostoku przez Juchnowiec Kościelny do Wólki. W miniony wtorek 26 listopada 2019 r. miało miejsce przecięcie wstęgi i poświęcenie ścieżki.

Nowa ścieżka ma ponad 11 km. Na całej trasie powstało też 16 zatok autobusowych z wiatami plus dojścia dla pieszych.

- Inwestycja poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, którzy mogą się swobodnie poruszać wzdłuż jezdni, a nie jak dotychczas po niej – cieszy się wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz.

Ciąg pieszo – rowerowy został zbudowany przy ruchliwej drodze powiatowej Juchnowiec Kościelny – Hryniewicze.

- Inwestycja na pewno zwiększy atrakcyjność turystyczną gminy. Chcemy, by mieszkańcy Białegostoku zobaczyli jak piękny jest Juchnowiec, a turystyka w naszym powiecie rozwijała się. Sam jeżdżę rowerem – stał się on atrakcyjnym środkiem transportu do rekreacji, a gdzieś trzeba jeździć – mówi starosta Jan Perkowski.

- Ta inwestycja bez wątpienia była bardzo potrzebna, ale budziła wielkie i słuszne kontrowersje, bo jej koszt ogromnie wzrósł – z 3,6 mln (w 2017 r.) do ponad 17 mln zł obecnie. Powiat miał dać kilkaset tysięcy, a w końcu zapłacił 6,8 mln. To pokazuje, jak bardzo wzrosły ceny, ale pułapką okazały się zapisy BOF, że nie można odstąpić od realizacji do czasu uzyskania w przetargu niższej oferty – stwierdził wicestarosta Roman Czepe.

Ze względu na wysoki koszt inwestycji otwarta właśnie ścieżka, została przez część powiatowych radnych nazwana „złotą”.

(Źródło i foto: powiatbialostocki.pl/ oprac. ASM)

Kto odważny może już wsiadać na rower i jechać z Białegostoku do Juchnowca komentarze opinie

  • gość 2019-12-01 03:29:57

    Poniesione koszty inwestycji , swiadcza na jakim poziomie edukacji z ekonomii sa panowie z powiatu i pozostali zwani "inwestorami"- tylko pogratulowac.

  • gość 2019-12-01 08:35:15

    Ostatnie miesiące sezonu z \'bikerem\', to istny koszmar. Jak nie popsute rowery, to wadliwe stacje. Nigdy nie wiadomo, jaką opłatę naliczy wypożyczalnia. Nawet, jeśli korzystam zgodnie z zasadami, i nie przekraczam minut darmowych, są pobierane nieuzasadnione opłaty, które muszę co raz reklamować. Wolałem zrezygnować, bo nie wiem czy Biker nie chce w ten sposób pokryć strat finansowych.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama