20°C słabe opady deszczu

Ku pamięci Piłsudskiego odbędzie się piknik w Białymstoku

Kiedy: 2017-08-13 , godzina: 12:00

Kultura, pamięci Piłsudskiego odbędzie piknik Białymstoku - zdjęcie, fotografia

W Galerii Sleńdzińskich, w odrestaurowanym drewnianym domu przy ul. Wiktorii 5 na Bojarach, odbędzie się festyn rodzinny. Tematem przewodnim wydarzenia będzie postać Józefa Piłsudskiego. Piknik wpisuje się w obchody Roku Marszałka.

Organizatorzy – Galeria im. Sleńdzińskich i Muzeum Wojska w Białymstoku, zapraszają mieszkańców miasta na spotkanie poświęcone Józefowi Piłsudskiemu. Festyn odbędzie się w niedzielę (13 sierpnia) w willi galerii na Bojarach. Warto się na niego wybrać w godzinach 12.00–16.00.

W programie imprezy będzie zwiedzanie wystawy „Helena Bohle-Szacka. Mosty/Die Brücken”, gra planszowa „Gdzie jest Marszałek?”, malowanie wielkoformatowego portretu Józefa Piłsudskiego, wykonywanie szabli „Oficerski prezent” i wycinanka „Wąsy Dziadka”.

Piknik z Piłsudskim to oryginalne spotkanie z historią. Będzie to okazja do poznania postaci Marszałka, ale też zabytkowego białostockiego osiedla o bogatej przeszłości – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wybór miejsca na festyn jest nieprzypadkowy. Bojary to osiedle szczególne dla wielu pokoleń białostoczan. Mieszkali tu znakomici przedstawiciele naszego miasta. To miejsce było też przystankiem w podróżach dla wielu artystów, ludzi świata nauki oraz polityków. Gościł tu też Marszałek Józef Piłsudski. Dlatego Bojary zapewnią najlepszą atmosferę na niedzielne spotkanie z historią.

(Źródło i foto: białystok.pl/ oprac. Kalina)

Ku pamięci Piłsudskiego odbędzie się piknik w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl