Nieruchomości, Kuchnia zaaranżować miejsce pomiędzy szafkami - zdjęcie, fotografia
Nieruchomości 11/05/2019 05:23

Ściana między szafkami to newralgiczne miejsce w kuchni, które może być jej ozdobą albo tłem do innych przedmiotów w niej się znajdujących. Należy jednak pamiętać, że jest to miejsce narażone na kontakt z wysoką temperatura oraz wydostającymi się z naszych garnków drobinami jedzenia i  tłuszczu, więc dobrze by było, żeby oprócz estetyki uwzględnić łatwość czyszczenia powierzchni, które tam zastosujemy. Poniżej 10 pomysłów które można wziąć pod uwagę.

1. Płytki ceramiczne, glazura i gres – wciąż najbardziej popularne rozwiązanie

Istnieje nieograniczona ilość wzorów, kolorów, formatów i struktur takich płytek. Decydując się na nie możemy znaleźć w ofercie producentów w zasadzie wszystko co przyjdzie nam do głowy. Najmodniejsze są obecnie duże formaty np. 120×60 imitujące naturalne materiały i płytki z cyfrowym nadrukiem.  Wszystkie płytki łatwo i szybko się czyści wiec jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.


2.Ponadczasowe Drewno

Drewno jest ponadczasowe – nigdy nie wyjdzie z mody. Najlepiej użyć ten sam rodzaj drewna, z którego wykonane są szafki kuchenne, blat lub podłoga. Osiągniemy wtedy wrażenie spójności i najlepszy efekt estetyczny. Należy pamiętać, że drewno powinno być zaimpregnowane i zabezpieczone lakierem.


3. Laminaty dekoracyjne – bogactwo wzorów

Istnieje wiele wzorów takich laminatów – począwszy od jednobarwnych, po drewnopodobne, kamienie, piaski i inne fantazyjne wzory. Ze względu na długość paneli 3-4 metry –  można całkowicie uniknąć widocznych połączeń krawędzi.


4. Tapeta – uniwersalne rozwiązanie

Tapeta to nie tylko materiał, który wykorzystywany jest w sypialni, przedpokoju czy na ścianie dekoracyjnej w salonie. Znajduje ona coraz więcej zwolenników w pomieszczeniu jakim jest kuchnia. Należy pamiętać aby zastosować tapety z włókna szklanego lub winylowe. Takie tapety można myć a nawet szorować.


5. Szkło – łatwe do czyszczenia

Po płytkach ceramicznych to drugie najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w kuchni. Decyduje o tym jeszcze większa łatwość czyszczenia niż w przypadku płytek. Jest to rozwiązanie, które doda wnętrzu elegancji i oryginalności oraz  nada mu optyczną lekkość.

Za szkłem można też umieścić dowolną grafikę lub zdjęcie. Stosuje się wówczas szkło przezroczyste.


6. Farba – z dodatkami teflonu, kwarcu

Skład chemiczny farb jest tak udoskonalany, że z powodzeniem mogą być one stosowane w kuchni. Odpowiednie są farby lateksowe, farby z dodatkiem teflonu oraz emulsyjne z cząsteczkami kwarcu i z dodatkiem cząsteczek krzemianowych. Są one odporne na temperaturę, wilgoć i zabrudzenia. W przypadku znudzenia się kolorem, łatwo i tanio można przemalować powierzchnie. Należy zwrócić uwagę, że farba ukaże wszelkie niedoskonałości ścian, dlatego przed malowaniem trzeba odpowiednio przygotować i wyrównać podłoże.

Jednym z nowych trendów  jest tzw. „tablicówka” – czarna farba tworząca powłokę o właściwościach tablicy do pisania. Stanowić ona może ciekawy akcent wystroju a także pełnić funkcję praktycznego notesu.


7.Beton architektoniczny – stylowe rozwiązania

W nowoczesnych, loftowych kuchniach stosowanym często materiałem jest beton architektoniczny. Aby dobrze sprawdzał się on w kuchni, trzeba go pokryć specjalnym impregnatem albo żywicą epoksydową.


8. Metal

Materiał ten pasuje do kuchni jw.. Wprowadza do wnętrza pewną surowość, a nawet chłód. Najczęściej na kuchenne ściany stosuje się blachę ze stali nierdzewnej albo z aluminium. Może być ona gładka lub szczotkowana. Utrzymanie w czystości tego rodzaju powierzchni może być nieco uciążliwe.


9. Kamień naturalny

Kamienie naturalne zazwyczaj używane były jako blaty kuchenne. Jednak równie dobrze, jak nie lepiej prezentują się na ścianie.  Najbardziej popularnym kamieniem jest granit. Jest to materiał odporny na zabrudzenia i działanie środków chemicznych używanych na co dzień. Użycie innych materiałów jak marmur czy trawertyn jest jak najbardziej możliwe, wymaga jednak to jednak zastosowania specjalnej impregnacji.


10. Płytki klinkierowe

Płytki te sprawdzą się w pomieszczeniach o różnych stylach. Należy zawsze zaimpregnować je preparatem do klinkieru, który zabezpieczy płytki wraz ze spoinami przed brudem i pozwoli zachować naturalny kolor materiału.


Oprócz opisanych wyżej, na rynku znaleźć można jeszcze wiele  innych sposobów zaaranżowania przestrzeni miedzy szafkami kuchennymi. To, na co należy zwrócić największa uwagę, to fakt żeby te kilka m2 było spójne z innymi elementami w naszym wnętrzu i razem tworzyło piękną całość.


z poważaniem

regionalny portal nieruchomości - portal który łączy:  mieszkania.podlasie.pl


Zdjęcia użyte w tekście mają charakter poglądowy. Źródło: pixabay.

 

Reklama

Kuchnia – jak zaaranżować miejsce pomiędzy szafkami? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama