Polityka, Kukiz ’15 Parlamencie Europejskim stworzyć frakcję obywatelską - zdjęcie, fotografia

Dopiero na koniec kampanii wyborczej przedstawiona została mediom lista Kukiz ’15 z kandydatami, którzy walczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego. Przekazano jednak, że spotkania odbywały się z wyborcami w każdym powiecie. I podczas tych spotkań wyjaśniano, co chcą zrealizować w Brukseli europosłowie z tego ruchu obywatelskiego.

Przede wszystkim Kukiz ’15 chce w Parlamencie Europejskim stworzyć siłę polityczną, której tam w tej chwili nie ma. Podobnie, jak w Polsce, gdzie pierwszy raz w historii, w Sejmie znalazł się ruch obywatelski nie będący żadną partią, tak ma się stać również w międzynarodowym gremium zrzeszającym posłów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Mówił o tym lider listy – poseł Andrzej Maciejewski.

- Nasza kampania nie polegała na patrzeniu na ludzi z góry, z bilbordów. Nie ma nas na bilbordach, nie ma na dużych plakatach, nas zobaczycie na ulicach, wśród wyborców – mówił poseł na Sejm RP i lider listy Kukiz ’15 z naszego okręgu wyborczego Andrzej Maciejewski. – Jesteśmy tymi, którzy nie kłócą się, nie awanturują, nie robią wstydu wyborcom, Polakom, tylko działamy. My już działamy, mamy manifest europejski jako Kukiz ’15. Mamy koalicjantów we Włoszech, w Estonii, Finlandii, Grecji, Chorwacji, dlaczego? Dlatego, że chcemy mieć własną frakcję. Nie chcemy mieć frakcji powiązanej z obecnymi siłami w parlamencie europejskim, chcemy stworzyć frakcję obywatelską, ponad prawicę, ponad lewicę, która będzie skupiała się na ludziach, na obywatelach, a nie na sporach ideologicznych, które nikomu nic nie dają i nie pomagają – dodał poseł Maciejewski.

Lider listy Kukiz ’15 uważa, że Podlasie nie jest końcem Europy, ale wrotami do Unii Europejskiej. Stwierdził, że niepotrzebnie marnują się środki, które na Podlasiu nie są wykorzystywane w około 50 proc. Winą za ten stan rzeczy obarczył polityków Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego i uważa, że pora to zmienić, aby na przyszłość nie pojawiały się już takie historie. Podkreślał, że potencjał Podlasia nie jest wykorzystany, bo jego zdaniem nasz region powinien zarabiać na tranzycie i się tranzytem rozwijać gospodarczo.

W kontekście słabej promocji ruchu Kukiz ‘15 w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego padły wyjaśnienia o braku finansów na takie cele, ale również przekaz w mediach, który był skromny. Jak wyjaśniał poseł Maciejewski, to media decydują o tym kogo, jakiego polityka, jak długo i często pokazują.

- Docieraliśmy do wyborców. Nasza kampania opiera się przede wszystkim o media społecznościowe, bo jesteśmy ruchem obywatelskim, a nie partią. I to, co powiedział poseł Maciejewski, finansujemy się sami. Stąd nie widać nas na tych wielkich bilbordach – przekazała Wanda Jankowska, „dwójka” na liście Kukiz ’15.

Dodała również, że Kukiz ’15 nie zamieni się w partię polityczną, pozostanie ruchem obywatelskim, czyli tak jak chce tego lider całego ruchu – Paweł Kukiz.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Kukiz ’15 chce w Parlamencie Europejskim stworzyć frakcję obywatelską komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama