13°C pochmurno z przejaśnieniami

Las Zwierzyniecki ma teraz pięć oznaczonych tras biegowych

Dobra wiadomość dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. W Parku Zwierzynieckim oraz w Lesie Zwierzynieckim pięć tras biegowych zostało oznaczonych za pomocą specjalnych tablic i słupków. W ten sposób kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego 2016 został zrealizowany.

Projekt polegał na oznakowaniu jednej trasy biegowej na terenie Parku Konstytucji 3 Maja oraz czterech tras w Lesie Zwierzynieckim. Zostało tam zamontowanych 65 tabliczek informacyjnych oraz 35 słupków pokazujących kierunek i dystans. Wykorzystano do tego celu istniejące drogi spacerowe. Trasy mają różną długość i różny stopień trudności: żółty szlak A – 4 km, zielony B – 2,9 km, czerwony C – 2,2 km, pomarańczowy D – 2 km. Jest jeszcze najkrótsza trasa, położona na terenie Parku Konstytucji 3 Maja – niebieska D o długości 750 m.

Z pewnością umożliwi to naszym mieszkańcom, którzy lubią biegać, trenowanie w atrakcyjnym, zielonym otoczeniu – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Ścieżki będą oczywiście dostępne dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń. Zwłaszcza że to przecież inwestycja zgłoszona przez białostoczan w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.

Głosowało na nią ponad trzy tysiące osób, dlatego została zakwalifikowana do realizacji. Oznakowanie ścieżek kosztowało prawie 40 tys. zł. Miejsca, w których zamontowano słupki i tablice informacyjne, zostały uzgodnione z wnioskodawcami projektu – członkami fundacji Białystok Biega. Wszystko jest już gotowe – trasy czekają na biegaczy.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Las Zwierzyniecki ma teraz pięć oznaczonych tras biegowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl