Kultura, Muzealnym Placu Zabaw - zdjęcie, fotografiaOsobom spędzającym wakacje Białymstoku, Muzeum Wojska zaproponowało bogatą ofertę zajęć edukacyjnych. Spotkania odbywać się będą w siedzibie muzeum, w galerii handlowej „Alfa” oraz w przestrzeni miejskiej. Propozycje skierowane są zarówno do grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych.

Muzealnicy zadbali o to, aby zajęcia dawały nie tylko radość, ale też uczyły poprzez zabawę oraz angażowały uczestników. Połączenie tych trzech aspektów jest możliwe ponieważ już od dłuższego czasu większość zajęć w placówce oparta jest na formule warsztatów. Na przykład na zajęciach o machinach wojennych dzieci podczas zabawy poznają podstawowe prawa fizyki, ale też budują własną machinę. Ucząc się o rycerzach wykonują zaprojektowane przez siebie kukiełki, a na zajęciach o historii miast budują własne miasto z drewnianych klocków.

Edukatorzy Muzeum Wojska w Białymstoku zaproponują też spotkania w przestrzeni miejskiej. Podczas warsztatów „Wojsko w mieście” uczestnicy odwiedzą pomnik 42 pułku piechoty w Parku Zwierzynieckim, a na zajęciach „Śladem hetmana Branickiego” poruszać się będą w obrębie deptaka przy Kinie „Ton”

- Zajęcia rozpoczynają się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Prowadzący je animator, opowie uczestnikom historię Białegostoku ze szczególnym podkreśleniem roli jaką odegrał ród Branickich. Następnie dzieci dostaną szereg ciekawych zadań do wykonania – mówi Ewelina Tomaszewska pracownik Działu Edukacji Muzeum Wojska.

Nowym, ciekawym wyzwaniem jakie podjęło Muzeum w okresie wakacyjnym jest organizacja zajęć w Centrum Handlowym „Alfa”. W lipcu, placówka będzie nieczynna, a to daje możliwość sprawdzenia zupełnie nowej przestrzeni dla celów edukacji muzealnej. Wszystkie zajęcia w „Alfie” będą bezpłatne.

Z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników osoby, które chcą skorzystać z oferty Muzeum Wojska w Białymstoku proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny 85 741 64 49.

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę proponowanych zajęć na okres lipiec – sierpień 2015.

Lato na Muzealnym Placu Zabaw

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat:

- Jak działały dawne machiny wojenne

- O rycerzach prawie wszystko

- Nie od razu miasto zbudowano

- O symbolach i okrzykach

Warsztat w plenerze lipiec – sierpień 2015

- Śladem hetmana Branickiego

Miejsce: Rynek Kościuszki, Pałac Branickich

- Białystok okiem Marszałka

Miejsce: Rynek Kościuszki, pomnik Józefa Piłsudskiego

- Wojsko w mieście

Miejsce: Park Zwierzyniecki, pomnik 42 pułku piechoty

Rodzinna Niedziela w plenerze – Wokół białostockich pomników

4 lipca – Białystok okiem Marszałka

18 lipca – Śladem hetmana Branickiego

2 sierpnia – Wojsko w mieście

15 sierpnia – Wstęp wolny na wszystkie wystawy stałe i czasowe

16 sierpnia – Gra rowerowa Szlakiem 42 pułku piechoty.

(Źródło: MW/ oprac. Kalina/ Foto: K.)

Reklama

Lato na Muzealnym Placu Zabaw komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama