20°C umiarkowane opady deszczu

Lecą Wióry: Cóż za łeb ma Ekscelencja!

Blogi, Lecą Wióry Cóż Ekscelencja! - zdjęcie, fotografia

- Do mnie bando durniów! – zawołał Ekscelencja zza biurka. – Ruszać się tam, zarazy! Bodaj was osikowymi kołkami bito, menażerio senegalska!

Tłum naczelników, ministreli, wszelkich wagantów i zwykłych trubadurów, rzucił się ku gabinetowi Jego Wysokości.

- Taki mam pomysł – ogłosił Ekscelencja. – Że ten o sklepach z dziczyzną, możecie sobie w dupy powsadzać, gamonie! Ha! Otóż wymyśliłem, że odtąd każdy pojazd w nadleśnictwach na terenie całego kraju, będzie napędzany…

- Elektrycznością! – dopowiedział najstarszy naczelnik.

Ekscelencja zrobił minę, jak ów czeski przewodniczący składu sędziowskiego, który posłał na stryczek Karla Hermanna Franka zaraz po pamiętnej wojnie.

- Kto jeszcze raz mi przerwie – zapowiedział lodowatym głosem Ekscelencja. – Zostanie wysłany na Front Wschodni! Prosto do Białowieży! Milczeć kiedy mówię! Otóż wszystkie pojazdy w polskim trwałym, zrównoważonym i wielo… tam tego i owego leśnictwie, będą napędzane holzgazem!

- Brawo! Brawo! Brawo! – rozległ się gromki aplauz klakierów. – O Dostojny! Cóż za idea! Cóż za geniusz! Koryfeusz nauk!

- Po co mamy płacić za ropę i benzynę bezołowiową, skoro mamy pod dostatkiem drewna! – mówił niewzruszony Ekscelencja. – Zaraz mi tu ośrodek w Jarocinie chlapnie jakiś projekcik takiego uniwersalnego auta! Według mojego rozkazu pojazd ma być wykorzystany do przewozu osób, sadzonek, orki głębokiej, rozdrabniania pozostałości na zrębach! Słowem do wszystkiego!

- Wszystko dobrze Ekscelencjo – powiedział najstarszy z naczelników. – Ale chcę przypomnieć, że jest to pomysł zupełnie niemiecki! Hitlerowcy jeździli czymś takim podczas okupacji! Jak to będzie wyglądało?

- No żeby was obesrało! – zdenerwował się Ekscelencja. – Nie możemy się cały czas na te cholerne Niemcy wypinać! Czy ja wam każę się za Wehrmacht przebierać, czy racjonalnie wykorzystywać dary lasu? Jakby się Ameryka na Niemców obraziła po wojnie, to gówno by mieli, a nie rakiety kosmiczne! Co za defetyzm! Ja was wszystkich w końcu wymienię! Wy się wcale nie nadajecie do TZW gospodarki leśnej! Wymorduję! Powyduszam! Boże! Gdzie jest Kapelan?! Gdzie Kapelan!?

Cała menażeria podnóżków i naczelników pierzchła. Po chwili wszedł Kapelan ze sznurem w ręku:

- Czy Ekscelencja mnie wzywał?

- Dobrodziej się tu włóczy po derekcji, z babami plotkuje, a poziom dyscypliny się rozprzęga! – rozgniewał się Ekscelencja. – Jeszcze raz i dobrodziej pojedzie do Białowieży egzorcyzmować ekologów! I może w końcu zrobiłby dobrodziej pożytek z tego sznura! Za mocno oni się tam rozdokazywali!

(Źródło: http://lecawiory.blog.pl/2017/09/29/coz-za-leb-ma-ekscelencja/ Foto: sxc.hu)

Lecą Wióry: Cóż za łeb ma Ekscelencja! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl