Blogi, Lecą Wióry - zdjęcie, fotografia

Nadleśniczy na zakończenie narady gospodarczej chrząknął znacząco.

Nawet panna Marysia, pełniąca zaszczytną funkcję leśniczego leśnictwa Mazgaje, zajęta porcjowaniem sobie znanych specyfików, a nawet leśniczy Zdzisio, rysujący w kalendarzu leśnika, swoje drzewo genealogiczne, wywodząc ród od samego papieża Grzegorza V, zamarli w oczekiwaniu.

– Doszły mnie słuchy – powiedział oschle nadleśniczy. – Że niektórzy nie są zadowoleni ze swoich ryczałtów rozjazdowych. Że niby za mało dostają. Wzorem responsu jaki rząd udzielił tej nauczycielskie hołocie, która pragnie strajkować, powiadam: brać sprawy w swoje ręce i płodząc rozmaite dzieci, liczyć na 500 plus! Już czwórka dzieci, zapewni wam takie rozjazdy…

– Jakie ty masz i bez żadnych bachorów na karku! – wtrąciła panna Marysia bezceremonialnie. – Jako panienka, muszę zauważyć, że taka rada jest zupełni do dupy. Nie wspominając tu o leśniczym Zdzisiu, który ma dziewiątkę dzieci, z których część wprawdzie jeszcze się załapuje na owe świadczenie, ale który wie, że wcale nie ma przez to, na rozbijanie się po lesie, więcej gotowizny.

– Nawet mniej – powiedział leśniczy. – Bo mi te starsze podkradają paliwo do swojego skutera! Poza tym, moja małżonka, wprawdzie rosła i postawna, ale Kaszubka, oznajmiła, że dosyć już porodziła dziatwy w swoim życiu. Toteż panie nadleśniczy, potrząśnij kiesą i sypnij groszem, zamiast rad, dla wtórnych analfabetów! Poza tym nie stwarzajmy precedensów, bo jak latem oznajmicie, że brakuje pieniędzy na drugie koszenie chwastów na uprawy, to ja wam w mig powiem, skąd na to macie znaleźć fundusze! Bab z biura wam zabraknie!

Wtedy zaś nadleśniczy wnerwił się ponadprzeciętnie, albowiem, wystąpienie obojga uznał za antyrządowe i sprzeczne z TZW.

(Źródło: https://lecawiory715656409.wordpress.com/2019/04/03/las-plus/ Foto: BI-Foto)

Lecą Wióry: Las Plus komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama