18°C całkowite zachmurzenie

Lecą Wióry: Przepędźmy Szatana z lasu!

Blogi, Lecą Wióry Przepędźmy Szatana lasu! - zdjęcie, fotografia

- Do mnie cymbały! – wrzasnął Jego Ekscelencja zza biurka. – A chyżo! – Kiedy zdyszany tłumek naczelników, specjalistów, giermków, trubadurów i wszelkiego maści podnóżków upadł przed obliczem Derektora, okazało się, że Ekscelencja jest wielce niezadowolony.

- Posłuchaj bando słabujących na umyśle ignorantów! – rozpoczął przemowę Derektor.

- Słuchamy! – odparł leżący zgrabnym pokotem tłumek. – Wydawaj polecenia służbowe o Wielki, abyśmy mogli je zaraz gońcami elektronicznymi pchnąć w teren, celem natychmiastowego wypełnienia woli Twej!

- Trzeba Szatana z lasów państwowych zdecydowanie przepędzić! – walnął ręką w biurko Ekscelencja. – Nic nie będzie z naszej Trwałej Zrównoważonej i tak dalej gospodarki, skoro Szatan bez żadnych przeszkód, zwłaszcza ze strony Straży Leśnej, hasa po lesie! Dlatego też powołuję specjalnym ukazem Komisję ds. Walki z Xięciem Ciemności, dalej zwanym Szatanem! Komisja będzie się składała z wielu księży i biskupów, kilku pań z zaprzyjaźnionego Kółka Różańcowego i ze mnie. Niestety potrzebuję jeszcze waszej pomocy bando osłów taormińskich!

- Rozkazuj o Wielki! – gorliwie poprosił tłumek podwładnych. – Wszelkie wypełnim polecenia!

- Otóż napisałem Ukaz o Leśnych Grupach Flagelantów!

- Wspaniałe! O Krynico Mądrości! – zawołał tłum.

- Widzę durnie, że nie wiecie o co chodzi. – Ekscelencja był wyraźnie zadowolony. – Otóż flagelanci to nic innego jak pokutnicy, biczujący się ile wlezie. Otóż wDerekcji powstanie pierwsza Leśna Grupa Flagelantów, której celem będzie długotrwałe pranie się biczami, aż do całkowitego ustąpienia Szatana z terenów leśnych. Wprowadziłem jedną modyfikację: otóż biczownicy okładali się sami, ale znając wasze podłe i wstrętne charaktery, pokuta byłaby zapewne udawana, toteż będziecie okładali się wzajemnie! Zaczynajcie zaraz! I pchnijcie gońców, żeby we wszystkich nadleśnictwach kraju powstawały takie grupy! Niech napełnią las krzykiem i cierpieniem, a Szatan niechybnie ucieknie! Może już nie będzie w tym roku nawałnic!

(Źródło: http://lecawiory.blog.pl/2017/08/30/przepedzmy-szatana-z-lasu/ Foto: sxc.hu)

Lecą Wióry: Przepędźmy Szatana z lasu! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl