Lekarz z Białegostoku certyfikowanym nauczycielem ginekologii onkologicznej ESGO

Wiadomości, Lekarz Białegostoku certyfikowanym nauczycielem ginekologii onkologicznej - zdjęcie, fotografia

Dr hab. Paweł Knapp z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku jako pierwszy Polak został mianowany certyfikowanym nauczycielem ginekologii onkologicznej Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).

ESGO to wiodąca europejska organizacja skupiająca ponad trzy tysiące lekarzy i naukowców z 30 krajów zajmujących się badaniem, zapobieganiem i leczeniem nowotworów złośliwych narządu rodnego. Towarzystwo wyznacza standardy w zakresie kształcenia specjalistów, organizuje konferencje, szkolenia wiele imprez edukacyjnych, warsztatów oraz zapewnia swoim członkom granty podróżne. ESGO certyfikuje również ośrodki szkolące, spełniające odpowiednie standardy. Jednym słowem czuwa nad tym, jak wygląda leczenie onkologiczne w Europie. W ostatnich dniach w Atenach odbywał się XXI kongres ESGO. I właśnie podczas tego naukowego spotkania dr hab. Knapp otrzymał certyfikat. To potwierdzenie, że posiada on wiedzę, leczy według najnowszych europejskich standardów i może być mentorem dla innych.

- Oznacza to, że zgodnie z wytycznymi i standardami europejskimi jestem dedykowanym nauczycielem z ginekologii onkologicznej – mówi dr hab. Paweł Knapp. – To potwierdzenie, że w naszym ośrodku leczymy według najnowszych standardów i daje mi to również możliwość szkolenia lekarzy w całej Europie według standardów ESGO. Będziemy również mogli jako Uniwersyteckie Centrum Onkologii rozpocząć starania o uzyskanie certyfikacji ESGO i zostanie ośrodkiem, w którym będą się mogli kształcić lekarze np. z Europy Środkowej  czy Wschodniej.

To nie pierwszy sukces dr hab. Pawła Knappa. Dwa lata temu jako pierwszy Polak został wybrany do Zarządu Głównego Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).

Dr hab. Paweł Knapp od początku swojej pracy zawodowej jest związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Od dwóch lat kieruje ośrodkiem zajmującym się leczeniem pacjentek z nowotworami ginekologicznymi (najpierw był to Pododdział Ginekologii Onkologicznej, a od marca tego roku przekształcony w Uniwersyteckie Centrum Onkologii). Od lat działa też w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Odbył staże m.in. w University of California, Irvine w Stanach Zjednoczonych (Prof. Bristow) oraz Memorial Sloan-Kattering Cancer Center w Nowym Jorku, USA (Prof. Barakat, Prof. Chi).

(Źródło i foto: USK/ oprac. ASM)

Lekarz z Białegostoku certyfikowanym nauczycielem ginekologii onkologicznej ESGO komentarze opinie

  • gość 2019-11-08 14:12:36

    Taaaaa, dr Paweł Knapp, synek profesora Knappa... Nic dodac, nic ujac - klan rodzinny dobrze zakotwiczył się na rynku białostockiej ginekologii i czesze kasę z kolejnych pacjentek. Za kilka lat doczekamy się pewnie na eksponowanym szpitalnym stanowisku Knappa juniora, czyż nie?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama