21°C słabe opady deszczu

Lekkoatletyka: Lićwinko przeskoczyła eliminacje, Nowicki dziś walczy o medal

Sport, Lekkoatletyka Lićwinko przeskoczyła eliminacje Nowicki dziś walczy medal - zdjęcie, fotografia

Kamila Lićwinko w czwartek późnym wieczorem błysnęła w eliminacjach konkursu skoku wzwyż. Lekkoatletka białostockiego Podlasia wygrała kwalifikacje wraz z najlepszą w tym roku Rosjanką Marią Lasitskene i Ukrainką Julią Lewczenko. Do finału zakwalifikowało się tylko 12 zawodniczek, która pokonały 192 cm. Nie było potrzeby skakać aż do wysokości kwalifikacyjnej 194 cm, bo tylko 12 pań pokonało wysokość 192.

Białostoczanka po kwalifikacjach uchodzi za murowaną kandydatkę do medalu. Kamila wykonała tylko trzy skoki: wszystkie udane, a wysokość 192 pokonała z łatwością i dużym zapasem. Poza nią równie dobrze skakały właśnie Rosjanka i Ukrainka. Kłopoty miała mistrzyni olimpijska z Rio, Ruth Beitia z Hiszpanii, która dopiero w trzeciej próbie uporała się z wysokością 192 cm.

Finał zaplanowano na sobotni wieczór. Faworytką jest bezkonkurencyjna w tym sezonie Lasitskene, mająca nawet apetyt na pobicie rekordu świata Stefki Kostadinovej (2,09 m).

A w piątek wieczorem o medale walczył będzie młociarz Wojciech Nowicki. Brązowy medalista olimpijski jest jednym z faworytów finału konkursu, a jego głównym rywalem w walce o złoto będzie kolega z reprezentacji Paweł Fajdek.

(PS/ Foto: bialystok.pl)


Lekkoatletyka: Lićwinko przeskoczyła eliminacje, Nowicki dziś walczy o medal komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl