Wiadomości, Leśnicy pomogli rannemu wilkowi - zdjęcie, fotografia

W miniony czwartek, 10 października 2019 r., Leśniczy Leśnictwa Koterka z Nadleśnictwa Nurzec w trakcie wykonywania codziennych zadań, przy drodze w pobliżu leśniczówki zauważył ranne zwierzę. Był to wilk, któremu trzeba było szybko pomóc.

Leśniczy, który zauważył ranne zwierzę, kiedy podszedł bliżej, stwierdził szybko, że to młody wilk, który prawdopodobnie został potrącony przez samochód. Jak się okazało, zwierzę było przytomne, ale nie mogło wykonać żadnego ruchu.

Leśniczy natychmiast powiadomił odpowiednie służby. Dzięki dużemu zaangażowaniu i współdziałaniu pracowników Nadleśnictwa Nurzec, Urzędu Gminy w Mielniku, Dzielnicowego Gminy Mielnik i pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego w Mielniku ranne zwierzę pracownicy nadleśnictwa szybko przetransportowali do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Ssaków ,,Przytulisko” w Krynkach.

Po drodze, w Białymstoku młody wilk otrzymał fachową pomoc udzieloną przez wspaniałą Panią weterynarz współpracująca na co dzień z Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt w Krynkach. Wstępne oględziny wykazały, że młody wilk ma zranioną i uszkodzoną łapę. Powierzchowną ranę zszyto, a młodego wilka umieszczono w przygotowanym pomieszczeniu w Przytulisku w Krynkach, gdzie aktualnie przebywa i nabiera sił.

Mając na względzie zapewnienie młodemu wilkowi jak najlepszej opieki zostanie on w najbliższych dniach przetransportowany do ośrodka Napromek w Nadleśnictwie Olsztynek. Mamy nadzieję, że pod okiem specjalistów szybko wróci do pełni zdrowia.

(Źródło: bialystok.lasy.gov.pl/ oprac. ASM/ Foto: Nadleśnictwa Nurzec)

Leśnicy pomogli rannemu wilkowi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama