Polityka, Lewica podsumowuje kampanię główne zapewnienia - zdjęcie, fotografia

"Lewica" to określenie umowne (stąd z naszej strony cudzysłów), ponieważ lista nr 3, z której startują przedstawiciele partii Razem, Wiosny i SLD, nosi nazwę tego ostatniego ugrupowania, jakim jest Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tak też oznaczona będzie karta do głosowania. Ostatniego dnia kampanii przedstawiono główne założenia i przedstawiono obietnice, które "Lewica" chciałaby zrealizować.

W Białymstoku Paweł Krutul z Wiosny mówił, iż podczas ostatniego miesiąca 28 osób z listy "Lewicy" prowadziło intensywną kampanię w miastach, miasteczkach i wsiach naszego województwa. Podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się w kampanię oraz tym, którzy udostępniali płoty do zawieszenia banerów, roznosili ulotki, potwierdzali swoje poparcie.

Jak podkreśliła Katarzyna Rosińska z Razem, głos na "Lewicę" to głos na rozwój.

"Lewica" to bezpieczeństwo, to walka o prawa najsłabszych i tych, którzy nie są w stanie zawalczyć o nie sami. "Lewica" to godne życie dla seniorów i seniorek, osób z niepełnosprawnościami. "Lewica" to ochrona środowiska i skuteczna walka ze zmianami klimatu, bo to, co najważniejsze, to zadbać o byt przyszłych pokoleń. "Lewica" to sprawna ochrona zdrowia, dostępny i wysokiej jakości transport publiczny. To prawa kobiet i walka z dyskryminacją. Na naszej liście znajdują się osoby, które działają dla naszego województwa na co dzień, nie tylko przed wyborami. To osoby, które są przy ludziach i pracują na rzecz lokalnych społeczności. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić kandydatów i kandydatki "Lewicy", gdyż są to wiarygodni ludzie, którym warto zaufać - zapewniała.

Z kolei Jolanta Matwiejczuk, niezrzeszona w żadnym ugrupowaniu dodała, że "Lewica" to także dobry program dla edukacji.

Wiemy, jak ważne jest to, by zapewnić dostęp do rzetelnej edukacji, by zapobiec chaosowi w oświacie. "Lewica" stoi po stronie nauczycieli i nauczycielek - powiedziała.

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 października. Lokale otwarte zostaną o godzinie 7.00 i czynne będą do 21.00.

(Piotr Walczak / Foto: Lewica)

Lewica podsumowuje kampanię. Oto główne zapewnienia komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama