7°C całkowite zachmurzenie

Ligowe potyczki ATS zakończone sukcesem

Sport, Ligowe potyczki zakończone sukcesem - zdjęcie, fotografia

ATS East Rent odnosi pierwsze zwycięstwo w najwyższej lidze i to od razu z aktualnymi brązowymi medalistkami poprzedniego sezonu. To bardzo duża niespodzianka w obecnie rozpoczętym sezonie.

Historyczna wygrana białostoczanek w najwyższej lidze stała się faktem. Po nieudanym poprzednim sezonie i ciężkim początku obecnego, kibice doczekali się pierwszej wygranej. Sukces smakuje tym bardziej, że w pokonanym polu pozostała bardzo dobra drużyna, która w ubiegłym sezonie zdobyła brązowy medal. Dodatkowym miłym akcentem jest fakt, że decydujący punkt przy stanie 2-2 zdobyła wychowanka Akademii Gabriela Dyszkiewicz.

Mecz był bardzo emocjonującym, trzymającym w napięciu do samego końca, pięknym widowiskiem. Kibice co chwila nagradzali zawodniczki gromkimi brawami za długie i efektowne akcje. Od początku walka była wyrównana i drużyny szły punkt za punkt. Przy stanie 2-2 do stołu podeszły Gabriela Dyszkiewicz i Alicja Leśniak, a wynik tej potyczki miał zadecydować o tym kto zgranie 3 punkty. W dotychczasowych pojedynkach tych zawodniczek dwa razy lepsza była Leśniak Polmleku. Jednak tym razem ku zdziwieniu i radości kibiców zdecydowanie lepsza okazała się Gabriela Dyszkiewicz, wygrywając 3-0.

- Cieszymy się bardzo z wygranej lecz uważam, że zasłużyliśmy na ten sukces dobrą grą i ciężką pracą na treningach. Bardzo mocno przepracowaliśmy okres wakacyjny i forma pomału zwyżkuje. Po pechowej porażce w poprzedniej kolejce, gdzie powinniśmy wygrać 3-0 jest to bardzo ważna wygrana dla mojego młodego zespołu. Doda nam pewności siebie i większą wiarę w szansę utrzymania się w Ekstraklasie – mówi trener Karol Dyszkiewicz.

Po tym zwycięstwie białostockie pingpongistki awansowały na 8 miejsce w tabeli i z dużymi szansami na sukces pojadą na następny mecz do Gdańska z tamtejszym MRKS -em. Widać, że ogrywanie młodych zawodniczek w najsilniejszej lidze już przynosi efekty. Oby w następnych meczach potwierdziły rosnącą formę.

ATS East Rent Białystok – Polmlek Lidzbark Warmiński 3-2.

(Źródło i foto: ATS Białystok/ oprac. ASM)


Ligowe potyczki ATS zakończone sukcesem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl