Motoryzacja, benzyny poniżej złotych dalej - zdjęcie, fotografia

W ostatnich tygodniach ceny paliw regularnie spadały. Obecnie za litr benzyny czy oleju napędowego płacimy poniżej 5 zł. To oczywiście cena średnia, stąd też znajdziemy stacje, gdzie tankowanie będzie droższe. Pole do kolejnych obniżek jest już jednak mocno ograniczone. Nie oznacza to, że czekają nas podwyżki. Powinniśmy spodziewać się raczej stabilizacji cenowej.

Nowy miesiąc na stacjach paliw rozpoczął się od dalszych korekt cen benzyn i oleju napędowego w dół oraz wyhamowania obniżek cen autogazu, które spadały przez ostatnie 15 tygodni. W skali tygodnia średnie ceny paliw w kraju spadły od trzech do pieciu groszy na litrze, poza LPG, którego cena nie zmieniła się - podaje Urszula Cieślak z BM Reflex.

Według tej monitorującej rynek firmy średnie ceny paliw na stacjach pod koniec pierwszego tygodnia września ukształtowały się na następujących poziomach: dla benzyny bezołowiowej 95 - 5,01 zł/l, bezołowiowej 98 - 5,34 zł/l, oleju napędowego - 4,96 zł/l, a autogazu -1,97 zł/l. Tym samym ceny wszystkich paliw na stacjach są niższe niż przed rokiem. I tak: za litr bezołowiowej 95 płacimy 10 gr mniej niż przed rokiem, bezołowiowej 98 - 6 gr, oleju napędowego - 8 gr, a za litr autogazu aż o 32 gr.

Chociaż na rynku hurtowym ceny zmieniają się codziennie, to brak wyraźnego kierunku tych zmian powoduje, że w najbliższym czasie ceny detaliczne powinny się stabilizować. W dalszym ciągu możemy jeszcze na części stacji obserwować obniżki cen - sugerują eksperci BM Reflex.

Według analityków e-petrol.pl przestrzeń do dalszych obniżek jest już ograniczona, bo marże operatorów rynku detalicznego znowu są na bardzo niskim poziomie. Prognoza e-petrol.pl na ten tydzień zakłada następujące przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw: 4,96- 5,07 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,97 - 5,09 zł/l i 1,94 - 2,02 zł/l dla autogazu.

(Piotr Walczak / Foto: pixabay.com)

Reklama

Litr benzyny poniżej 5 złotych. Co dalej? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama