Wiadomości, paragonów kasjerka grzywną - zdjęcie, fotografia

Ponad 230 tysięcy złotych przychodu nie zarejestrowała właścicielka jednego z punktów sprzedaży lodów w powiecie białostockim. Proceder związany z łamaniem przez nią przepisów podatkowych wykryli funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Białymstoku.

Mundurowi z Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali punkt sprzedaży lodów w jednej z podbiałostockich miejscowości. Już wstępne czynności sprawdzające potwierdziły, że właścicielka budki z lodami sprzedawała je bez dokonywania rejestracji obrotów na kasie i nie wydawała klientom obowiązkowych paragonów fiskalnych. Funkcjonariusze KAS ustalili, że 45-letnia kobieta nie zaewidencjonowała w sumie  przychodu ze sprzedaży lodów w łącznej kwocie blisko ćwierć miliona złotych.

Właścicielkę punktu sprzedaży lodów funkcjonariusze ukarali grzywną w wysokości 4 500 złotych. Dodatkowo kobieta złożyła korekty deklaracji i wpłaciła zaległy podatek - ponad 40 tysięcy złotych.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina o prawach i korzyściach płynących z egzekwowania od sprzedawców wydawania paragonów za wykonane u nich zakupy. W przypadku niewydania paragonu, jak również wydania paragonu niefiskalnego przez podatnika, na którym ciąży obowiązek jego wystawienia, wartość podatku VAT z reguły i tak jest pobierana od konsumenta. To klient ostatecznie płaci podatek w cenie towaru lub usługi, jednak nie trafia on do budżetu, lecz do "kieszeni" nieuczciwego sprzedawcy.

Warto również pamiętać, że paragon jest dokumentem ułatwiającym złożenie reklamacji, daje możliwość porównania cen oraz pewność, że zapłacony przez konsumenta w cenie podatek trafi do budżetu państwa.

(PW / Foto: KAS)

Lody bez paragonów, kasjerka z grzywną komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-22 07:39:04

    Paragon jest TYLKO i wyłącznie potwierdzeniem oplaty . Nie jest potrzebny do reklamacji ! Do tego wystarczy oświadczenie , potwierdzenie z zapłaty kartą , a nawet wytarczy świadek , który potwierdzi , że zakup był dokonany . Nie wciskajcie ludziom głupot.
    Babka jest rąbana przez państwo , to kombinowała, jak zwiększyć dochody.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama