Wiadomości, Łomotnie deszczem gradem - zdjęcie, fotografia

Zapowiadaliśmy co prawda zmianę pogody, ale ta zmiana przyjdzie zdecydowanie szybciej niż podawano w komunikatach jeszcze wczoraj. Nad nasz region nadciąga dość spora fala burzowa. Może być niebezpiecznie i dlatego Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Groźne zjawiska pogodowe miały przejść przez Polskę południową. Chmury burzowe miały przemieszczać się od zachodnich granic naszego kraju w stronę Ukrainy i Białorusi. Dziś okazało się jednak, że front burzowy owszem zmierza z zachodu na wschód, jednak porusza się głównie po Polsce północnej. W tej chwili jest już nawet w północnej części województwa podlaskiego i około godziny 16.00 powinien objąć już cały region.

Jeszcze przed południem na redakcyjne skrzynki mailowe dotarł komunikat z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego, który ostrzegał przed nagłymi zjawiskami pogodowymi. Prognozowane są burze, burze z gradem oraz ulewne deszcze. Do tego będzie wiał porywisty wiatr. Stąd też lepiej zawczasu zabrać niepotrzebne rzeczy z balkonów, które może porwać wiatr. Przypominamy też, aby unikać parkowania pod drzewami czy słupami wysokiego napięcia.

Ważność: od godz. 12:30 dnia 01.07.2019 do godz. 23:00 dnia 01.07.2019. Prawdopodobieństwo: 80%. Przebieg Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 5 mm do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami możliwy grad” – czytamy w ostrzeżeniu Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego.

W związku z ogromną falą burzową, zmieni się temperatura powietrza. Zrobi się znacznie chłodniej. Jutro słupki rtęci powinny pokazać nie więcej niż 21 stopni ciepła, zaś w kolejnych dniach po 16-17 stopni Celsjusza. Zanim jednak to nastąpi, polecamy nie wychodzić z domów jeśli nie jest to konieczne. Zwłaszcza osoby starsze i dzieci powinny pozostawać cały czas pod okiem opiekunów. Burze, które zmierzają w naszym kierunku, są zjawiskami nagłymi i każdego roku powodują straty materialne, ale także zostawiają ofiary – ranne i śmiertelne.

Do północy pogoda powinna się uspokoić. To znaczy, powinno przestać padać i błyskać. Od jutra natomiast do końca tygodnia przydadzą się jeszcze parasole, ponieważ deszcz ma nam towarzyszyć w różnym natężeniu każdego dnia.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: pixabay.com/ storm)

Łomotnie deszczem i gradem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama