Łomża: Do końca miesiąca można składać wnioski na opiekę wytchnieniową

Wiadomości, Łomża końca miesiąca można składać wnioski opiekę wytchnieniową - zdjęcie, fotografia

Miasto Łomża przystąpiło do pilotażowego programu pod nazwą „Opieka wytchnieniowa”. Jest on realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Wnioski na świadczenie przyjmowane będą w dniach od 15 do 31 lipca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Dwornej 23 B.

Opieka wytchnieniowa ma na celu odciążenie opiekunów między innymi poprzez zapewnienie im wsparcia w wykonywaniu dodatkowych obowiązków lub zapewnienie zastępstwa, dzięki czemu zyskają oni więcej czasu dla siebie. Świadczenie przysługuje podczas nieobecności opiekuna w dni robocze z wyłączeniem świąt przypadających w dni powszednie.

Do edycji 2019 w mieście Łomża zostanie zakwalifikowanych 10 osób. Program ograniczony jest do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w postaci świadczenia usługi wytchnieniowej powinny wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w dniach od 15 do 31 lipca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomży przy ul. Dwornej 23 (pok. 206 lub 104) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. O zakwalifikowaniu się do programu decyduje kolejność złożonych wniosków oraz wynik w skali Barthel – do 40 pkt., który daje pierwszeństwo do skorzystania z opieki wytchnieniowej.

(Źródło: UM w Łomży/ oprac. ASM/ Foto: BL)

Łomża: Do końca miesiąca można składać wnioski na opiekę wytchnieniową komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama