11°C pochmurno z przejaśnieniami

Losowanie FC BAYERN YOUTH CUP 2018 BIAŁYSTOK zakończone. Będą niespodzianki

Kiedy: 2018-04-17 , godzina: 08:30

Piłka nożna, Losowanie BAYERN YOUTH BIAŁYSTOK zakończone Będą niespodzianki - zdjęcie, fotografia

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku, w miniony piątek, 13 kwietnia, odbyło się otwarte losowanie grup turnieju eliminacyjnego FC BAYERN YOUTH CUP 2018 BIAŁYSTOK. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy, opiekunowie oraz kapitanowie 13 zespołów, które rywalizować będą w zawodach. I do momentu losowania nie wiedzieli, że wkrótce zmierzą się z drużynami topowymi, które trenują regularnie.

Młodzieżowy turniej eliminacyjny piłki nożnej zostanie rozegrany już jutro, czyli we wtorek, 17 kwietnia, na boisku bocznym Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku.

Planowany program:

8.30 – odprawa opiekunów w dniu zawodów, losowanie grup,

8.45 – oficjalne otwarcie turnieju,

9:00 – rozpoczęcie pierwszych meczów,

14.00 – planowane zakończenie.

W turnieju eliminacyjnym biorą udział zawodnicy – uczniowie, posiadający „status amatora” – niezrzeszeni w klubach i nieuczestniczący w rozgrywkach piłki nożnej, organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej lub Polski Związek Piłki Nożnej, urodzeni w 2002 lub 2003 roku.

W zasadzie na tym dobre wiadomości się kończą. Prezydent nie poinformował wcześniej amatorów, że w turnieju głównym zmierzą się z drużynami, które trenują regularnie. Między innymi do boju stanie AP Talent, Jagiellonia czy Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego. Czy w związku z tym amatorzy będą w stanie pokonać młodzież, która gra w topowych klubach w mieście? Być może, ale z pewnością będzie to bardzo trudne. Młodzi piłkarze w tym wieku zrzeszeni w klubach sportowych, trenują od wielu lat, są zatem już dobrze wyszkoleni i w związku z tym marzenia o wyjeździe do niemieckiego Bayernu przez amatorów, możliwe, że skończą się zanim jeszcze się zaczęły.

- W tych rocznikach mało kto gra poza klubem. Zawodnik w wieku 14-15 lat, jeśli gra od 6-7 roku życia jest już dobrze wyszkolony i amatorzy mają niewielkie szanse, żeby pokazać się lepiej na boisku. Pierwotnie regulamin turnieju zakładał zmagania wyłącznie amatorów. Jednak szybko posypała się fala krytyki, bo większość piłkarzy z Białegostoku gra w różnych klubach w mieście i ograniczanie tak mocno promowanego turnieju do wąskiej grupy piłkarzy mijała się z jego sensem całkowicie. Szybko dostaliśmy zaproszenie z Miasta do udziału w turnieju, więc zgłosiliśmy dwie drużyny. Wiem, że tak samo zrobiła Jagiellonia oraz AP Talent. Nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać, bo najprawdopodobniej finał rozegra się pomiędzy klubami, a nie drużynami amatorskimi – mówi naszej redakcji Maciej Kudrycki z Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku.

Dlatego zastępca prezydenta Białegostoku zapowiedział w miniony piątek, że najlepsze trzy drużyny zostaną zaproszone do uczestniczenia w turnieju finałowym FC BAYERN YOUTH CUP 2018 POLSKA, organizowanym w dniu 22 kwietnia 2018 roku na płycie głównej stadionu, pod patronatem i z udziałem przedstawiciela klubu FC BAYERN MONACHIUM. Tylko, że dopiero tam na miejscu przekonają się, że zagrają z najlepszymi drużynami trenującymi w klubach od wielu lat.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)


Losowanie FC BAYERN YOUTH CUP 2018 BIAŁYSTOK zakończone. Będą niespodzianki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl