Polityka, przeloty samoloty Białystok wolny polityków podróżników - zdjęcie, fotografia

Oczywiście nie cały Białystok i nie od wszystkich polityków podróżujących na koszt podatnika nasz Białystok jest wolny. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy mogliby latać do pracy w Warszawie lub gdzieś indziej, albo latać z Warszawy do Białegostoku, aby wyprowadzić pieska. Naszemu miastu to nie grozi i jeszcze długo nie będzie grozić. Dlaczego? Bo tu nie ma lotniska.

W mediach ogólnopolskich wciąż długi czas nie milkły echa podróży samolotowych byłego już marszałka Sejmu – Marka Kuchcińskiego. Dyskusję oprócz mediów podgrzewali oczywiście także politycy opozycji tak, jakby był to najpoważniejszy problem w Polsce. W ten głos i ton włączyli się również politycy z naszego regionu. Między innymi temat na twitterze komentowali choćby poseł Robert Tyszkiewicz czy Tomasz Cimoszewicz. Przypominamy tylko, że obydwaj panowie są z Platformy Obywatelskiej.

Ciekawe czy na pokładzie samolotu Marszałka często grają Fly me to the moon Sinatry” – pisał poseł Cimoszewicz.

Ale jak to ? Marszałek Gulfstreamem latał na swoje ranczo ?” – pytał ten sam poseł w innym miejscu na swoim profilu na twitterze.

Wygląda na to, że w ramach biura podróży #KuchcinskiTravel, podatnicy sfinansowali też część kampanii samorządowej PiS. Co na to @PanstwKomWyb?” – to wpis posła Roberta Tyszkiewicza, także na twitterze.

Pomijając muzykę i latanie na ranczo, można zapytać choćby posła Tyszkiewicza, dlaczego przed oficjalnym terminem prowadzenia kampanii wyborczej, po regionie przemieszczali się ludzie w koszulkach z jego nazwiskiem oraz logo partii i rozdawali ulotki? I co na to powiedziałaby Państwowa Komisja Wyborcza? W tym miejscu jednak bardziej zasadnym byłoby jednak pytanie – dlaczego od tylu lat nie można dolecieć na żadne ranczo w województwie podlaskim? Jak to się stało, że Podlaskie wciąż nie ma lotniska? Być może te pytania poseł powinien skierować do swojego niedawnego kolegi partyjnego, który zmienił barwy na Nowoczesną, Jarosława Dworzańskiego, który pogrzebał budowę portu lotniczego w naszym regionie? I ciekawe, co by poseł Tyszkiewicz usłyszał w odpowiedzi?

Budowany w zeszłym roku pasek startowy na Krywlanach, mógłby spełniać swoją rolę, gdyby można było na nim wylądować, albo z niego wystartować. Z tym, że nawet gdyby się dało, to raczej trzeba by było mieć swój samolot. Tak zwane Lotnisko Krywlany oprócz tego, że wciąż nie pozwala na starty i loty, to nie ma żadnego terminalu, ani tym bardziej nie będzie miało lotów rejsowych. Pasek jest za krótki, aby mogła z niego skorzystać jakakolwiek maszyna latająca w regularnych lotach rejsowych jakichkolwiek linii lotniczych na świecie.

Póki co, choć pas na Krywlanach jest od blisko roku, wciąż nie można z niego skorzystać na takich zasadach, jak były pierwotnie planowane. Powodem są przeszkody lotnicze w postaci drzew w Lesie Solnickim. Prezydent Białegostoku próbował decyzję o wycince scedować na kogoś innego, ale Samorządowe Kolegium Odwoławcze nie widziało podstaw do tego, aby to inny organ niż prezydent Białegostoku musiał wydawać taką decyzję.

- Kolegium po rozpatrzeniu sprawy uznało, że nie ma podstaw prawnych do wyłączenia prezydenta Białegostoku w tej sprawie, ponieważ obowiązujące przepisy prawa, głównie lotniczego, nie przewidują wyznaczenia innego organu – przekazał wiceprezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku, Wiesław Podhorodecki.

Tyle, że nawet p wycięciu Lasu Solnickiego na obszarze nawet około 80 hektarów - o czym mowa w różnych dokumentach, Lotnisko Krywlany pozostanie lotniskiem głównie z nazwy. Co oznacza, że ani na ranczo, ani do pracy z Białegostoku raczej nikt nie polata. Chyba, że ktoś będzie miał swój prywatny samolot, albo kogoś stać będzie zapłacić kilka tysięcy złotych za przelot w jedną stronę prywatną taksówką powietrzną.

Można powiedzieć, że dość przebiegle politycy z Podlasia podeszli do potencjalnych lotów za publiczne pieniądze. Odcięli sobie sami swoimi decyzjami możliwość podróżowania samolotem w dowolnym kierunku. Z tym, że przy okazji pozbawili też tego samego wszystkich innych, którzy chcieliby dla odmiany polatać za swoje. I to już jest kolejne bohaterskie pokonanie problemów przez polityków, którzy je wcześniej sami stworzyli. Pytanie tylko – dlaczego cierpią na tym postronne osoby?

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: sxc.hu)

Loty, przeloty, samoloty. Białystok jest wolny od polityków podróżników komentarze opinie

 • gość 2019-08-21 10:17:41

  coraz bardziej siermiężna jest propaganda pisowskiej gadzinówki, jaką jest ten portal

 • gość 2019-08-21 11:38:07

  Za decyzję o budowie paska startowego powinni publicznie wytłumaczyć się wszyscy notable na czele z Truskolaskim

 • gość 2019-08-21 14:09:32

  Bo lotnisko rejsowe nie jest w Białymstoku potrzebne. Będzie tylko generowało koszty. Trzeba się skupić na jeszcze szybszym dojeździe na Okęcie

 • gość 2019-08-21 14:52:43

  W sumie to nie za bardzo rozumiem przesłania tego artykułu ? Wyciąć 80 ha lasu - samosiejki i będą spełnione warunki do certyfikacji lotniska. Może władze miasta dostaną ruchów jak Suwałki uzyskają zgodę na wykorzystanie pasa (paska) startowego bo wygląda na to że będą szybsi bo nie mają lasku samosiejki wokoło.

 • Ohoho - niezalogowany 2019-08-21 15:15:18

  Choroszo skazał ty, gadzinówki nie nada słuszac, eta imperialistycznych gałos.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 19:29:10

  Twierdzenie pewnych zaangażowanych internautów że 80 ha to "samosiejki" jest kłamstwem. Są tam nawet udokumentowane siedliska Natura 2000. Twierdzenie, że nie potrzeba lotniska w podlaskiem jest kłamstwem. Twierdzenie, że wszystko załatwi Okęcie i szybka kolej jest kłamstwem. Dlaczego wszystko stoi w miejscu? Pani pyta ..."dlaczego cierpią na tym postronne osoby" Odpowiedź brzmi, bo układ Krywlański kupił polityków wszystkich opcji i teraz nie wiadomo, jak tę żabę zjeść. Dlatego w zależności od tego, kto rządził, różne służby na zmianę zamykały oczy na patologie, kłamstwa, przestępstwa przeciwko dokumentom. Won tchórze i lobbyści! Zdradziliście mieszkańców regionu.

 • gość 2019-08-22 09:06:14

  Nie wiem kto kogo tu oszukuje. Lotnisko na Krywlanach istnieje od 1935 roku (kiedy na dobre rozpoczęła się budowa wraz z hangarami dojazdami i koszarami (Książka Krywlany - historia lotniska pana Nikiciuka z 2012 roku). Ówczesne władze miasta widziały w nim potencjał zarówno pod aeroklubowe, do celów pasażerskich i wojskowych. Miały większe wizje planistyczne niż obecni. W latach 70 (za Gierka) był plan zrobienia drugiego lotniska w połączeniu z nowym układem drogowym wokoło Białegostoku. Plany dotyczyły również wybudowanie kolejnego lotniska w Łomży, Suwałkach i Ełku. Niestety czaszy się zmieniły i doszli ludzie do władzy co g... wiedzą i g..... widzieli. Może "układ" który broni Krywlany jest jedynym światłym i logicznie myślącym zespołem ludzi którzy mają na to pomysł. Prawda jest taka, że oficjalnie SLD, PiS i PełO w tym regionie nie zrobiło nic w tej kwestii. Dla nich Lotnisko to tylko grunty do sprzedaży i nic więcej. Efekt prawdopodobnie był by taki, że nowego lotniska się nie zrobi (bo drogo i nie wiedzą gdzie) a stare się zniszczy. Nie będzie niczego jak mówi klasyk ..... A z tymi unikatami przyrody w lesie samosiejce to bez przesady. Chyba że mówimy o śmieciach.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 10:18:01

  Jeśli Krywlany to lotnisko, a zdaniem np. Kuriera Porannego to lotnisko regionalne, bo tak je przedstawiano przed referendum, to wiadomo, że rozmawiam z dyletantami.
  PS. Las Solnicki jest oficjalnie zarządzany przez Nadleśnictwo Dojlidy Lasów Państwowych. Nie jest "samosiejką" i są tam udokumentowane siedliska Natura 2000. W sprawie lotniska regionalnego były oszustwa, wyłudzenia, zastraszanie z bronią w ręku.
  Dyletantom z forum dziękuję, ale tego syfu nie da się przykryć "samosiejką" i "aktualnościami" urbanistycznymi z okresu przed II Wojną Światową. Won razem z tchórzami, lobbystamii innymi skazanymi prawomocnymi wyrokami. Won!!!

 • gość 2019-08-22 12:37:36

  Czyli nie będzie niczego ... EOT

 • gość 2019-08-22 12:50:17

  Myślę, że ci sami ludzie są przeciwnikami i Krywlan i nowego lotniska. To zwykłe lobby antypolskie i może powiązane ze służbami wywiadu za wschodniej granicy i tu chyba problem.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama