Wiadomości, Ludzie kultury sześciu latach dostaną podwyżki - zdjęcie, fotografia

Podwyżki od 200 do 380 złotych brutto na etat mają otrzymać pracownicy zatrudnieni w jednostkach kultury podlegających pod urząd marszałkowski województwa podlaskiego. Otrzymają je najmniej zarabiający, którzy podwyżek nie widzieli od około sześciu lat.

Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego zgodzili się na zmiany w tegorocznym budżecie naszego województwa. Zmiany w tym zakresie zaproponował marszałek, który wraz z zarządem rekomendował podwyższenie płac najmniej zarabiającym pracownikom zatrudnionym w jednostkach kultury. Tych placówek jest łącznie dziewięć. Chodzi bowiem o Teatr Dramatyczny, Operę i Filharmonię Podlaską, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Muzeum Kultury Ludowej, Muzeum Podlaskie, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Książnicę Podlaską i Ośrodek Pogranicze w Sejnach.

- Od 6 lat nie było podwyżek przeznaczonych dla wszystkich pracowników instytucji kultury, należących do Samorządu Województwa Podlaskiego. Dlatego obecny Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił zwiększyć wynagrodzenia we wszystkich dziewięciu instytucjach – przekazała Izabela Smaczna – Jórczykowska, rzecznik prasowa Marszałka Województwa Podlaskiego. – Po przeanalizowaniu zarobków, została podjęta decyzja o przyznaniu największych podwyżek w instytucjach, gdzie wynagrodzenia zasadnicze są najniższe. Średnio wyniosą one od ok. 200 zł do 380 zł brutto na etat – dodała.

Na ostatniej, poniedziałkowej (9 września) sesji radni Sejmiku Województwa Podlaskiego zagłosowali za przyjęciem zmian w budżecie województwa na 2019 rok, które pozwolą na sfinansowanie podwyżek pracownikom zatrudnionym w instytucjach kultury już od listopada tego roku. Na ten cel radni zdecydowali się przekazać około 2,5 mln zł. Jak wspominaliśmy, podwyżki mają otrzymać najmniej zarabiający pracownicy podlaskich placówek kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu.

To nie wszystko, ponieważ na ostatniej sesji Sejmiku Województwa radni podjęli również uchwałę o nadaniu Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiemu Centrum Sztuki. Od tej chwili będzie nosiła ona imię Stanisława Moniuszki, który tym samym został patronem największej placówki kultury w województwie podlaskim.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: wrotapodlasia.pl)

Ludzie kultury po sześciu latach dostaną podwyżki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama