Wiadomości, Maciej Kudrycki dyrektorem Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Wiadomo już kto został powołany na dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. To Maciej Kudrycki, wieloletni działacz sportowy, ale również menadżer, poprzednio także kierownik i dyrektor innych instytucji publicznych.

W końcówce starego roku Zarząd Województwa Podlaskiego odwołał trzech dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego – w Białymstoku, w Łomży i w Suwałkach. Zarząd uzasadnił wówczas swoją decyzję niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji, a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach. Od 31 grudnia instytucjami zarządzali zastępcy dyrektorów. Ale to się zmienia od dziś, 7 stycznia, ponieważ swoje funkcje obejmą nowi dyrektorzy.

- Dziś, tj. poniedziałek 7 stycznia br., nowi dyrektorzy podlaskich WORD otrzymali powołania zgodnie z uchwałą Zarządu z dnia 4 stycznia 2019 r. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku na stanowisko dyrektora został powołany Maciej Kudrycki, absolwent Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu, studium podyplomowego organizacji i zarządzania oświatą. Obecnie studiuje MBA na WSE w Białymstoku – przekazała naszej redakcji Urszula Arter z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Maciej Kudrycki szerzej białostoczanom znany jest ze świata piłki nożnej. Występował w barwach Jagiellonii Białystok i przez kilkanaście lat pracował w tym klubie. Obecnie także realizuje swoje pasje sportowe, ponieważ jest odpowiedzialny za program „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”, który realizowany jest w Miejskim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku. Pełni w nim rolę trenera koordynatora projektu, co oznacza, że szefuje wszystkim trenerom jacy wdrażają projekt w swoich drużynach.

To jednak tylko część działań podejmowanych obecnie, jak i w przeszłości, przez Macieja Kudryckiego. Część białostoczan bowiem może go kojarzyć jako pracownika akademickiego, który wykładał w Wyższej Szkole Administracji Publicznej, był również dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Białymstoku. Doświadczenie zawodowe zdobywał również współpracując z organizacjami pozarządowymi związanymi z lokalnym biznesem między innymi pełnił funkcję dyrektora Podlaskiego Klubu Biznesu.

Od dziś Maciej Kudrycki będzie kierował Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku. Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego zajął miejsce odwołanego z końcem roku Michała Freino. W Łomży dotychczasowego dyrektora zastąpi Mirosław Olifieruk, zaś w Suwałkach Marcin Kleczkowski. 

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: WORD w Białymstoku)

Maciej Kudrycki dyrektorem WORD w Białymstoku komentarze opinie

 • gość 2019-01-07 10:49:49

  Dobry wybór. Energiczny, wykształcony, pełen energii i zaangażowania.Powodzenia Macieju. Trzymam kciuki za pomyślność.

 • gość 2019-01-07 10:50:38

  Dobry wybór. Energiczny, wykształcony, pełen energii i zaangażowania.Powodzenia Macieju. Trzymam kciuki za pomyślność.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-07 13:13:57

  Powodzenia! Oby tylko wzrost przychodów nie odbywał się kosztem kursantów.. do tej pory ok 33%zdawalności to bardzo słaby wynik.. czas oczekiwania na egzamin również jest porażający, bo obecnie miesięczna kolejka. To bardzo dlugi czas biorac pod uwage fakt że dopiero zdany egzamin wewnętrzny(który można zdać po wyjeżdżeniu wszystkich godzin) uprawnia do zapisania się na państwowy.. po miesiącu niejeżdżenia to naprawde marne szanse..

 • gość 2019-01-07 13:16:36

  Dodatkowo przyjaciel DDB, bezpartyjny wielbiciel PiSu. I w sumie dobrze, ze jasne jest wszystko. Tylko jak za 5 lat bedzie go nowa wladza odwolywac, licze, ze zachowanie ten sam standard, co przy obecnie odwolywanych, ze nie bedziecie pisac o usuwaniu kompetentnych ludzi, itd. To stanowiska polityczne, za wiernosc.

 • gość 2019-01-07 13:17:37

  Dodatkowo przyjaciel DDB, bezpartyjny wielbiciel PiSu. I w sumie dobrze, ze jasne jest wszystko. Tylko jak za 5 lat bedzie go nowa wladza odwolywac, licze, ze zachowanie ten sam standard, co przy obecnie odwolywanych, ze nie bedziecie pisac o usuwaniu kompetentnych ludzi, itd. To stanowiska polityczne, za wiernosc.

 • gość 2019-01-07 13:44:54

  Dobrze!!! pogonić tą zieloną zarazę (psl) złodziei tych raz na zawsze!!! powymieniać wszystkich dyrektorów, w końcu Urząd Marszałkowski już jest NASZ :):):) prawdziwych polaków

 • gość 2019-01-07 16:06:11

  kuzyn min. Kudryckiej, przypadek ??? nieee fachowiec !

 • gość 2019-01-07 17:27:24

  No cóż partyjniactwo w państwie, partyjniactwo w województwie i partyjniactwo w mieście.Ech brak słów.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-07 19:17:09

  Brawo!
  Przyda się zmiana po latach siedzenia na grzędzie!
  Życzę powodzenia nowemu dyr.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-08 08:50:32

  hahahahaha

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama