Mamy dla Was zaproszenie na „Jeszcze dzień życia” w Kinie Helios

Wiadomości, zaproszenie „Jeszcze dzień życia” Kinie Helios - zdjęcie, fotografia
LUT 21
Kino Helios w Galerii Atrium Biała, ul. Czesława Miłosza 2 godz: 13:00

W najbliższy czwartek, 21 lutego, w kinie Helios, w Galerii Atrium Biała w ramach cyklu Kultura Dostępna, czyli dobre, polskie kino za jedyne 10 zł, zostanie wyświetlony film pt. „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Raul de la Fuente, Damian Nenow. Jak co tydzień mamy do rozdania podwójne zaproszenie dla czytelników DDB, które można wygrać w konkursie.

Opis filmu

„Jeszcze dzień życia” to trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Zgodnie z książkowym pierwowzorem widz rozpoczyna podróż z Kapuścińskim w 1975 r. od Luandy, stolicy Angoli. Trwa dekolonizacja po portugalskiej rewolucji goździków.

Portugalczycy opuszczają w pośpiechu luksusowe dzielnice miasta. Przeraża ich widmo ataku na stolicę kraju. Pakują cały swój dobytek w drewniane skrzynie. W Luandzie zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, rosną góry śmieci. Kapuściński z opuszczonego miasta codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju.

Ledwo uchodząc z życiem, zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

KONKURS

Na ten film mamy podwójne zaproszenie do zaoferowania czytelnikom DDB, którzy prawidłowo odpowiedzą na jedno pytanie: W jakich kolorach utykano goździki w lufy żołnierskich karabinów podczas puczu w Portugalii, zwanym rewolucją goździków? Należy wymienić obydwa kolory.

Odpowiedzi prosimy zamieszczać w komentarzach na redakcyjnym fanpage DDB na portalu Facebook. Spośród prawidłowych odpowiedzi Sierotka Marysia wylosuje zwycięzcę, który otrzyma podwójne zaproszenie na czwartkowy seans filmowy „Jeszcze dzień życia” w Kinie Helios w Galerii Atrium Biała.

Przypominamy jeszcze, że w 2019 roku, seanse Kultury Dostępnej odbywają się w każdy czwartek w dwóch porach, o godz. 13:00 oraz o godz. 18:00.

(BL)

Mamy dla Was zaproszenie na „Jeszcze dzień życia” w Kinie Helios komentarze opinie

  • Tereza - niezalogowany 2019-02-20 17:56:03

    Białe i czerwone

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama