Polityka, Mariusz Gromko mandatem senatora - zdjęcie, fotografia

Głosy cały czas jeszcze są liczone, ale już pojawiają się pierwsze dane, jakie spływają z poszczególnych komisji wyborczych. Z nich wynika, że mandat senatora z okręgu nr 60 obejmującego miasto Białystok, powiat białostocki i sokólski przypadnie najprawdopodobniej Mariuszowi Gromko.

Bardzo zacięta kampania wyborcza do Senatu trwała w okręgu nr 60. Tu największe emocje wzbudzało trzech kandydatów. Kiedy Zbigniew Nikitorowicz wystawiony przez Koalicję Obywatelską zbierał głosy niemal wszystkich, którzy nie popierali Prawa i Sprawiedliwości, dwóch innych kandydatów zabiegało o głosy praktycznie w tej samej grupie elektoratu. To Mariusz Gromko wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Jan Dobrzyński, który startował ze swojego komitetu o nazwie Zjednoczona Prawica.

Jeszcze przed północą informacje odnośnie mandatu senatora z okręgu nr 60, który obejmuje miasto Białystok, powiat białostocki oraz powiat sokólski, podał radny wojewódzki Sebastian Łukaszewicz. Z jego wpisu na portalu twitter wynika, że ten mandat senatorski przypadnie kandydatowi PiS Mariuszowi Gromko, obecnemu wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Białegostoku.

Mariusz #Gromko będzie senatorem w okręgu nr 60 obejmujących miasto Białystok oraz powiaty: białostocki i sokólski. Tak wynika z danych, które spływają od członków obwodowych komisji wyborczych” – napisał na swoim profilu na twitterze radny Sebastian Łukaszewicz.

Z danych, jakie spływają jeszcze cały czas z poszczególnych komisji obwodowych, wynika, że w samym Białymstoku najwięcej głosów zbierał kandydat Koalicji Obywatelskiej – Zbigniew Nikitorowicz. Jednak już inaczej te głosy rozkładają się poza Białymstokiem. Choć i tam było trudno, na co zwracali uwagę liderzy PiS jeszcze w trakcie kampanii wyborczej. Kilkukrotnie apelowali do swoich wyborców, aby głos oddawali na Mariusza Gromko, a nie Jana Dobrzyńskiego, który – jak twierdzili – został wydalony z partii, z której zdobył mandat senatora cztery lata temu.

- Tutaj zawsze mieliśmy dobre wyniki na Podlasiu, jeśli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość i wierzę, że to potwierdziło się również w tych wyborach. Będzie wynik na pewno lepszy niż ten pokazany przez Telewizję Polską, ten ogólnokrajowy. Na Podlasiu zawsze mieliśmy lepiej, więc myślę, że około 50 proc. dla PiS-u na pewno będzie – komentował podczas wieczorku wyborczego Mariusz Gromko, który odnosił się w ten sposób do wyników swojej formacji, a nie własnych, jako kandydata do Senatu.

Zapewne już rano powinno być więcej informacji odnośnie mandatu senatora z okręgu białostockiego, jak też dwóch pozostałych okręgów, w których o głosy wyborców walczyli przede wszystkim kandydaci Prawa i Sprawiedliwości oraz wystawieni lub popierani przez Koalicję Obywatelską.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Mariusz Gromko z mandatem senatora? komentarze opinie

  • gość 2019-10-14 08:47:23

    to się Pinokio ucieszy

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 21:44:42

    No i jeden debil więcej na wiejskiej, niech powie kto za niego egzaminy zdawał na cieplej...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama