Motoryzacja, McLaren rekrutuje Wymarzona praca Yorkshire północy Anglii - zdjęcie, fotografia

McLaren, producent super samochodów, poszukuje specjalistów, w tym także przedstawicieli nieoczywistych w tej branży zawodów, do swojego nowego, zbudowanego kosztem 50 milionów funtów centrum innowacji i produkcji, położonego w Yorkshire na północy Anglii. Kandydaci mogą mieć doświadczenie w różnych sektorach - od szkutnictwa, przez handel materiałami, do specjalistów przemysłu sportowego. Zachęcani są do aplikowania w nowej serii ofert pracy, płatnych praktyk oraz praktyk połączonych ze studiami wyższymi (tzw. degree apprenticeships). Dzięki temu firma chce podwoić zatrudnienie w McLaren Composites Technology Centre (MCTC) do ponad dwustu osób w przyszłym roku, kiedy to centrum osiągnie pełną moc produkcyjną.

Tego typu doświadczenie i umiejętności potrzebne są dlatego, że materiały jak włókno węglowe rozpoczynają swoje życie niczym tkaniny, które trzeba pociąć i wyściełać nimi formy, nim - po przejściu przez serię procesów technologicznych - staną się wytrzymałymi materiałami.

MCTC planuje zostać światowym liderem w dziedzinie lekkich materiałów kompozytowych. To one, wspólnie z układami napędowymi przyszłości, mają obniżyć wagę pojazdów, zwiększyć ich osiągi i uczynić super samochody bardziej energooszczędnymi.

McLaren jest pionierem w dziedzinie ultralekkich i ultra wytrzymałych materiałów z włókna węglowego od kilku dekad, a każdy jego samochód za podstawę swojej konstrukcji ma karbonowe podwozie.

Pracownicy, którzy rozpoczną pracę w przyszłym roku, wezmą udział w produkcji nowej generacji konstrukcji z włókna węglowego, które następnie będą wysyłane do McLaren Production Centre, zakładu położonego w odległości ok. 270 km na południe w Woking, hrabstwo Surrey.

To tam pozostałe części - m.in. układy napędowe, skrzynie biegów, elementy karoserii, układy elektryczne, koła i opony Pirelli - ręcznie łączone są w całość, by następnie trafić do klientów w ponad 30 krajach świata.

McLaren zdecydował się na produkcję w okolicach Sheffield, bo miasto to jest prawdziwą kopalnią wiedzy i ekspertyzy produkcyjnej w dziedzinie materiałów ultralekkich. Dzięki temu marka będzie szybko rozwijać się technologicznie i pozostanie producentem najlżejszych pojazdów w swojej klasie.

Cel dla MCTC to 100 mln funtów dodanej wartości brutto dla lokalnej ekonomii do roku 2028 oraz wsparcie rozwoju technologicznego w regionie.

Ponad 90 procent z ponad 4 800 samochodów sprzedanych w zeszłym roku trafiło na eksport, co oznacza, że nowi pracownicy zakładu w Yorkshire będą pracować nad jednymi z najbardziej zaawansowanych i podziwianych samochodów świata.

Zapowiedź nowych miejsc pracy przychodzi dokładnie rok po tym, jak zakład MCTC - powstały na miejscu zrekultywowanym po kopalni odkrywkowej -  został  oficjalnie otwarty przez księcia i księżną Cambridge, Jego Królewską Wysokość Salmana bin Hamad Al Khalifa, następcę tronu Królestwa Bahrajnu oraz prezesa McLarena - Mike'a Flewitta.

Ponieważ w McLarenie pracujemy z zaawansowanymi, lekkimi materiałami w sposób, jaki jeszcze nigdy na tę skalę nie był stosowany w produkcji samochodów, potrzebujemy pracownikach o umiejętnościach, których normalnie nie łączy się z przemysłem motoryzacyjnym. Chcemy zatrudnić także praktykantów i praktykantów łączących pracę ze studiami. Zaawansowane technologie i procesy, nad którymi będą teraz pracować, pewnego dnia mogą zostać zastosowane w innych branżach, by pomóc w produkcji lżejszych, a tym samym bardziej wydajnych samochodów. Dzięki temu McLaren wciąż będzie się rozwijał, a Wielka Brytanie zostanie światowym liderem w technologii materiałów kompozytowych - powiedział Mike Flewitt, prezes McLaren Automotive.

(Piotr Walczak / Foto: McLaren)

McLaren rekrutuje. Wymarzona praca w Yorkshire na północy Anglii komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama