Wiadomości, Mercedes wrócą właścicieli - zdjęcie, fotografia

Podlascy strażnicy graniczni, typując samochody do kontroli, trafili na auta, które były skradzione. Szacunkowa, łączna wartość odzyskanych w czwartek, 25 lipca, pojazdów to 250 tysięcy złotych.

Najpierw w miejscowości Osowy Grąd funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie przystąpili do kontroli samochodu osobowego marki Mercedes - GLE 350 D 4MATIC. Autem na niemieckich tablicach rejestracyjnych kierował obywatel Białorusi, a podróżował z nim Rosjanin.

W czasie kontroli mundurowi stwierdzili, że samochód figuruje w dostępnych bazach jako utracony w Niemczech. 48-letni kierowca oświadczył że pojazd nie należy do niego i został wypożyczony trzy dni wcześniej w Niemczech przez pasażera - obywatela Rosji (36 lat).

Szacunkowa wartość auta z 2019 roku wynosi 200 tys. zł.

Również funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali do kontroli auto, które figurowało w bazie SIS jako skradzione w Polsce. Samochodem - Audi A5 - jechał obywatel Litwy. 30-letni mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Szacunkowa wartość zatrzymanego auta z 2008 roku to 50 tys. zł.

W obu przypadkach, po wykonaniu niezbędnych czynności, cudzoziemcy wraz z pojazdami zostali przekazani policjantom.

(PW / Foto: POSG)

Mercedes i Audi wrócą do właścicieli komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama