Wiadomości, Miały trafić Wschód wrócą Zachód - zdjęcie, fotografia

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa pojazdy o łącznej wartości 205 tys. zł.

W Korycinie mundurowi przystąpili do kontroli BMW X5 na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżował 23-letni obywatel Litwy. Podczas sprawdzania auta pod kątem legalności pochodzenia, funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w pole numerowe nadwozia pojazdu. Ponadto w toku dalszych czynności okazało się, że samochód figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen i bazie Interpolu jako utracony 10 października 2019 r. na terytorium Wielkiej Brytanii. Szacunkowa wartość BMW X5 z 2012 roku wynosi 95 tys. zł.

Z kolei na terenie gminy Augustów funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali Mercedesa Sprintera na niemieckich numerach rejestracyjnych, który figurował w dostępnych bazach jako utracony na terytorium Niemiec. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada żadnych dokumentów pojazdu. Kierowcą Mercedesa Sprintera był 32-letni Litwin. Wartość zatrzymanego auta z 2018 roku oszacowano na 110 tys. zł.

W obu przypadkach, po wykonaniu niezbędnych czynności i sporządzeniu wymaganej dokumentacji, cudzoziemców wraz z pojazdami przekazano policjantom celem dalszego postępowania.

(PW / Foto: POSG)

Miały trafić na Wschód, wrócą na Zachód komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama